SKLEP W ROŻNOWICACH

  Tydzień Bibliotek 2017- “Biblioteka. Oczywiście!”

  16 maja 2017
  Publikacja: Aneta Adamczyk

  W dniach 8-15 maja 2017 r. odbyła się XIV edycja programu Tydzień Bibliotek pod hasłem: „Biblioteka. Oczywiście!”. Miała ona na celu  wzmocnienie wizerunku  biblioteki jako instytucji na trwale wpisanej w pejzaż kulturowy lokalnej ojczyzny, która pozwala zaspokajać różnorodne potrzeby w zakresie uczestnictwa w kulturze. W bibliotece można nie tylko czytać i obcować z książką, ale też obejrzeć wystawę , nauczyć się języka, spotkać z przyjaciółmi, śpiewać, grać w planszówki, poznać nowoczesne technologie i zdobyć potrzebne informacje z różnych dziedzin. Jak co roku , Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ciężkowicach  włącza się w obchody tego Tygodnia.

  9 maja odbył się V Gminny Konkurs Recytatorski dla klas I-III “Świat poezją malowany. Kochamy poezję Doroty Gellner”. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Gminy Ciężkowice. Wzięło w nim udział 24 uczniów, reprezentujących Szkoły Podstawowe Gminy  Ciężkowice i wyłoniono następujących laureatów, którzy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe:

  •  I miejsce:     Agata Pilch   ( Bogoniowice)  
  •  II miejsce:    Magdalena Dziuban   ( Ciężkowice)    
  •  III miejsce:   Julia Słowik ( Jastrzębia)     
  • wyróżnienie: Lena Włudyka  ( Bogoniowice)

  Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział  oraz upominki. Nagrody zostały ufundowane przez Burmistrza Gminy Ciężkowice Zbigniewa Jurkiewicza  i Przewodniczącego Rady Gminy Zdzisława Szczerbę.

  Drugiego dnia,  odbyło się  spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji “Cała Polska Czyta Dzieciom”, na które zostały zaproszone dzieci z Publicznego Przedszkola i Niepublicznego Przedszkola “Uśmiech dziecka” z Ciężkowic. Przedszkolaki wysłuchały bajek m.in. “Dzielny przedszkolaczek”, ” Wicher szalony”, “Spacer kotka ” , które przeczytał dzielnicowy Jarosław Zięcina z Komisariatu Policji w Ciężkowicach. Spotkanie było także doskonałą okazją do przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze oraz zachęcenia najmłodszych czytelników do poznania literatury dziecięcej. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały na pamiątkę  zakładki oraz słodką niespodziankę, którą ufundowali Jadwiga i Sylwester Szerlągowie  – Delikatesy” Centrum”

  Kolejny dzień przyniósł kolejne atrakcje. W czwartek  odbyły się  spotkania autorskie połączone z warsztatami literackimi  z Roxaną Wojtas-Tabiś. Pisarka spotkała się z uczniami klas I i II Gimnazjum z ZSP w Bruśniku i Jastrzębi. Podczas spotkań z gimnazjalistami promowała swoją najnowszą książkę “Geniusz”. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w dyskusji na temat gatunku literackiego jakim jest fantasy. Podczas warsztatów autorka poprowadziła wyczerpującą dyskusję na temat literatury i problemu niepełnosprawności osób niewidzących.  Po spotkaniach każdy mógł nabyć książki z autografem autorki.

  Ostatniego dnia w bibliotece było bardzo gwarnie. Najpierw  na spotkanie z książką przybyły dzieci z oddziału przedszkolnego SP w Ciężkowicach, a zaraz po nich uczniowie klas IV-VI SP w Bogoniowicach ( wycieczka połączona z wypożyczeniem książek). Przedszkolaki  dowiedziały  się, jakiego rodzaju książki można znaleźć w bibliotece, a także jak o nie dbać i co należy zrobić, by zostać czytelnikiem. Nie zabrakło również głośnego czytania  w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, której celem jest m.in. rozwijanie u dzieci pasji czytania i zainteresowania  literaturą. Na zakończenie naszego spotkania  najmłodsi czytelnicy otrzymali na pamiątkę zakładki do książek oraz słodką niespodziankę.

  Źródło: MGBP Ciężkowice

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl