Uczeń ZSZ w Bobowej drugim dekarzem w Polsce!

13 lutego 2017
Publikacja: Paweł Hołda

W dniach 8-10 lutego w Poznaniu odbył się centralny finał ogólnopolskiego 46 Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” 2017. Turniej ten przeznaczony jest dla najlepszych uczniów szkół budowlanych.

Do finału zakwalifikowało się poprzez eliminacje okręgowe  42 uczniów z całego kraju, podzielonych na siedem specjalności budowlanych. W gronie sześciu najlepszych dekarzy znalazł się Kamil Kożuch – uczeń klasy IIb Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej, który w finale uzyskał doskonałe drugie miejsce w Polsce! Opiekunem Kamila był Pan Janusz Średniawa.

Zawodnicy najpierw musieli wykazać się wysoką wiedzą teoretyczną, a następnie samodzielnie wykonywali zlecone zadanie praktyczne. W przypadku dekarzy był to prawidłowo przeprowadzony montaż nowoczesnego okna dachowego. Kamil doskonale poradził sobie w obydwu częściach zmagań, mimo, że przyszło mu  mierzyć się z bardziej doświadczonymi uczniami klas trzecich.

Zmagania finałowe odbywają się w czasie trwania Międzynarodowych Targów Poznańskich „BUDMA” w jednym z pawilonów wystawienniczych. Wszystko dzieje się na oczach ogromnej rzeszy uczestników targów budownictwa. Wszyscy finaliści i ich opiekunowie mieli w wolnych chwilach zapewnione bezpłatne zwiedzanie rozłożonych na 22 hektarach wystaw i prezentacji.

Całość zakończyła się uroczystą galą, na której podsumowania turnieju i wręczenia cennych nagród dokonało wiele znanych osób ze świata nauki, biznesu i polityki.

Kamil jako finalista został dodatkowo zwolniony z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Źródło: ZSZ Bobowa

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl