Udany początek rundy rewanżowej na własnym boisku

16 kwietnia 2017
Publikacja: Paweł Hołda

15 kwietnia GKS Gromnik rozpoczął rundę wiosenną na własnym stadionie. Po wcześniejszych trzech zwycięstwach na wyjazdach miejscowi byli naturalnym faworytem w spotkaniu z Wisłą Szczucin. Zajmująca do tej pory 5 miejsce ekipa gości z dużym respektem podeszła do GKS-u.

Po każdej stracie piłkarze Szczucina tworzyli “autobus” przed własnym polem karnym. Taka taktyka spowodowała, że gromniczanie zmuszeni byli do grania długich piłek za plecy obrońców. A że te zagrania nie wychodziły mecz był szarpany, bez dobrych okazji strzeleckich.

Wszystko to zmieniło się w końcówce pierwszej połowy, kiedy to D. Szczerba po zagraniu D. Słoty znalazł się w dogodnej pozycji i strzałem zewnętrzną częścią stopy dał prowadzenie i odmienił oblicze spotkania. Goście zostali zmuszeni do zmiany taktyki i chcąc uzyskać korzystny wynik musieli się otworzyć. Dzięki temu w drugiej połowie mecz był zupełnie inny jak przed przerwą. Wisła próbowała doprowadzić do remisu, a GKS czyhał na kontry.

Przy próbie rozegrania akcji od obrony pogubili się stoper i bramkarz gości, a takich sytuacji nie marnuje P. Gniadek. Później jeszcze bramka Ł. Skrucha po dośrodkowaniu D. Szczerby z rzutu rożnego, niewykorzystane sytuacje Wisły i kontra w doliczonym czasie, którą wykończył D. Szczerba. 4-0 i kolejne punkty dla GKS Gromnik.

Skład GKS-u: R. Truchan – Ł. Skruch, B. Niziołek (86′ T. Kielar), D. Kucharzyk, M. Ryndak – D. Szczerba, J. Słota, D. Masłoń (64′ M. Kwiek), P. Gniadek (77′ S. Maniak), D. Słota – K. Kafel (55′ P. Chmura)

Najbliższe spotkanie: Dunajec Zbylitowska Góra – GKS Gromnik  23.04.2017r. god 17;00

Tabela: liga okręgowa 2016/2017, grupa: Tarnów II

Tekst: GKS Gromnik