SKLEP W ROŻNOWICACH

  UKS „MARCISZ” ponownie z dotacją Ministra Sportu i Turystyki

  04 października 2017
  Publikacja: Paweł Hołda

  Kolejny rok Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka ogłosił program „KLUB” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Program skierowany jest do klubów sportowych ( działających w formie stowarzyszenia lub związków stowarzyszeń), których podstawowym celem działalności jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz uczniowskich klubów sportowych.

  Stowarzyszenia mogły wnioskować o dotację na działalność klubu jednosekcyjnego, w wysokości 10 000 zł, lub na działalność klubu wielosekcyjnego w kwocie 15 000 zł.

  Do programu ponownie przystąpił Uczniowski Klub Sportowy „Marcisz” działający  przy szkole podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim, który otrzymał dotację w wysokości 10 000 zł na prowadzenie zajęć z piłki siatkowej i zakup sprzętu sportowego. Wniosek przygotował i wysłał prezes UKS „Marcisz” Edward Cudek  oraz sekretarz tegoż klubu Angelika Lisowska. Zajęcia dla członków klubu, na co dzień uczniów SP w Rzepienniku Marciszewski  odbywają się w dwóch grupach dwa razy w tygodniu po dwie godziny lekcyjne. W ramach projektu przewidziane są wyjazdy na halę sportową do Gromnika. Zwieńczeniem programu ma być wyjazd na mecz I ligi kobiet do Muszyny.

  Okazuje się, że nawet małe kluby sportowe mogą rozwijać swoją działalność, dzięki wsparciu środków z Ministerstwa Sportu i innych instytucji. UKS „Marcisz” od początku powstania (rok 2005) korzysta z takich możliwości, pisząc wnioski do różnych związków. Dzięki temu udało się uzyskać dotację na działalność oraz sprzęt sportowy z Polskiego Związku Gimnastyki, Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, na łączną kwotę 38 000 zł. Jest to niebagatelna suma, która wywarła znaczący wpływ na poziom sportowy wśród członków klubu oraz poprawiła znacząco bazę sportową szkoły, która jest jednocześnie siedzibą UKS.

  Marzeniem uczestników programu jest, aby zajęcia w ramach UKS oraz lekcje wychowania fizycznego odbywały się na sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia (24*12 m), gdyż obecnie korzystają z zaadaptowanej salki gimnastycznej o wymiarach 12*6m.

  Autor: Edward Cudek

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl