Uwaga! Mija termin składania zastrzeżeń i wniosków w sprawie planu urządzenia lasu

08 października 2019
Publikacja: m@c

Szanowni Państwo, właściciele lasów prywatnych.

Informujemy, że w dniu 11 października mija termin składania zastrzeżeń i wniosków w sprawie uproszczonego planu urządzenia lasu. W tym dniu w Urzędzie Gminy w Ciężkowicach ul. Tysiąclecia 19  w godzinach pracy urzędu, będzie dyżurował przedstawiciel wykonawcy tj. pracownik firmy LAS-R Sp. Z o. o. , który będzie udzielał wyjaśnień i informacji w kwestii zapisów planu. Będzie możliwość wyjaśnienia ewentualnych niezgodności oraz je poprawić. Zapraszamy zainteresowane osoby.

Informacja

Burmistrz Gminy Ciężkowice informuje, w dniach od 11.09.2019r. do 11.11.2019r. w Urzędzie Gminy Ciężkowice ul.Tysiąclecia 19, wyłożony będzie do publicznego wglądu „Projekt uproszczonego planu urządzenia lasów nie stanowiących własności Skarbu Państwa na okres od 1 stycznia 2020r. do 31 grudnia 2029r. dla obrębów ewidencyjnych: Ciężkowice, Zborowice, Tursko, Siekierczyna, Pławna, Ostrusza , Kipszna, Kąśna Górna, Kąśna Dolna, Jastrzębia, Falkowa, Bruśnik, Bogoniowice”,  wykonany przez LAS-R Sp. Z o. o . ul. Syncerska 324/13, 30-817 Kraków.    

 Projekt planu wyłożony jest w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w godzinach pracy Urzędu tj. poniedziałek-piątek: 7:00-15:00.

W terminie 30 dni od daty wyłożenia projektu uproszczonego planu urządzenia lasu (tj. od dnia 11.09.2019r. do dnia 11.10.2019r.) zainteresowani właściciele lasów mogą składać zastrzeżenia i wnioski w sprawie planu. Ostateczną decyzję w sprawie uznania lub nieuznania zastrzeżeń lub wniosków podejmie Starosta Tarnowski w formie decyzji.

Zastrzeżenia lub uwagi należy składać na piśmie na formularzu dostępnym na stronach Internetowych Urzędu Gminy Ciężkowice oraz w budynku Urzędu Gminy pok. Nr 25

„Projekt uproszczonego planu urządzenia lasu dla lasów nie stanowiących własności Skarbu Państwa dla lasów położonych na terenie Gminy Ciężkowice” opracowany został na zlecenie Starostwa Powiatowego  w Tarnowie. 

Dla właścicieli lasów oznacza to, że tak wycinkę jak i zabiegi pielęgnacyjne będą robić zgodnie z wytycznymi zawartymi w Uproszczonym planie urządzenia lasu. Nie będą już wydawane decyzje na wycinkę przez leśniczego, będzie on jedynie odbierał i numerował drewno przeznaczone na cele tartaczne oraz prowadził kontrolę zaleceń. Wypisy z planu będzie można uzyskać w Starostwie Powiatowym w Tarnowie po zatwierdzeniu planu.

Źródło: UG Ciężkowice

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl