VII kolejka PALS za nami

06 marca 2017
Publikacja: Katarzyna Roman

Końcem lutego rozegrano VII kolejkę Pogórzańskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki kobiet prowadzonej przez TKKF Pogórze w Ciężkowicach. Kolejkę zainaugurowano w Gromniku gdzie spotkały się najmłodsze wiekiem zespoły MKS Gromnik i KS Ryglice. Mecz rozpoczął się obiecująca dla gospodyń , które zdecydowanie wygrały pierwszego seta. Dwa kolejne toczyły się pod dyktando przyjezdnych. W czwartym secie po obustronnej walce górą były gromniczanki.  W decydującym V secie więcej zimnej krwi zachowały przyjezdne i tym samym wygrały mecz 3:2.

Również w Gromniku spotkały się zespoły walczące o inne cele. Walczące o miejsce na podium PALS LO Gromnik podejmowały liderujące zawodniczki GAS Rozwój Szerzyny. Przyjezdne zdecydowanie zaatakowały w pierwszym secie wygrywając go do12. W drugim po obustronnej walce dominowały licealistki z Gromnika. Set trzeci – również wyrównany wygrały szerzynianki. W  zwartym secie zdecydowanie dominowały zawodniczki z Gromnika. O zwycięstwie decydował tie break. Miejscowe prowadziły już 10:5 ale bardziej doświadczone zawodniczki z Szerzyn odrobiły straty i przechyliły w końcówce  szalę na swoją korzyść. Pomimo to zaznaczyć należy, że zespół LO Gromnik jako pierwszy w tej edycji PALS urwał punkt zawodniczkom z Szerzyn.

W Tuchowie spotkały się zespoły  walczące o podium PALS. Pierwszy set wygrały zawodniczki UKS Lider . Trzy kolejne padły łupem zawodniczek TKKF Pogórze Ciężkowice, które po falstarcie w pierwszych kolejkach prezentują się bardzo dobrze i godnie reprezentują swoje miasto w regionie. Szkoda tylko, że kolejny raz fakt ten nie znalazł uznania  władz Ciężkowic, które nie zdecydowały się dofinansować  sekcji  w roku 2017 jak robią to samorządy pozostałych  klubów walczących w PALS. Sorry ale taki mamy sportowy klimat dla pań w Ciężkowicach…

MKS  Gromnik –  KS Ryglice 2:3 / 25-14, 17-25 , 22-25, 25-22, 12-15/

LO Gromnik  –  GAS Rozwój Szerzyny 2:3 / 12:25, 26:24, 22:25, 25:11, 13:15/

Gwiazdy Tkkf Pogórze  – UKS Lider Tuchów 3:1 /18:25, 25:17,25:18,26:24/

1. GAS Rozwój Szerzyny              7          20        21:4                 594:402
  2. Gwiazdy TKKF Pogórze          7          13        15:10              525:503
  3. LO Gromnik                                 7          12        15:12               585:562
  4. UKS Lider MOSiR Tuchów    7 11        15:13               585:573
  5. KS Ryglice                                   7 5          7:17                 446:557
  6. MKS Gromnik                            7 2          4:21                 443:581

Autor: Marek Dziuban