W Bogoniowicach kolędowali na wesoło

05 lutego 2017
Publikacja: Katarzyna Roman

Miesiąc styczeń, czas tradycyjnych spotkań opłatkowych i kolędniczych, czas, który w sposób szczególny integruje lokalne społeczności. Pozwala na wspólne spędzenie czasu przy dźwiękach kolęd, w towarzystwie różnorodnych grup jasełkowych.

Tak też było 29 stycznia 2017 roku w Bogoniowicach. W niedzielne popołudnie sala gimnastyczna miejscowej szkoły wypełniła się po brzegi. Licznie zebrali się mieszkańcy Bogoniowic, by obejrzeć spektakl        
kolędniczo – jasełkowy przygotowany i wystawiony przez członków byłego Ośrodka Wsparcia. Przedstawienie okraszone humorem przypomniało obyczaje związane z tradycyjnym kolędowaniem charakterystycznym dla naszego regionu. Piękna scenografia, oprawa muzyczna i umiejętności aktorskie  występujących, wprawiły zebranych tłumnie gości w pogodny nastrój. Było pięknie, radośnie i świątecznie. Spotkanie uświadomiło nam wszystkim kolejny raz, jak ważna jest wspólnota, jak bardzo jesteśmy sobie potrzebni, bo przecież  nie  od dziś wiadomo, że radość przeżywa się wtedy, gdy dzieli się ją z innymi.

Tekst i zdjęcia : Danuta Kapałka

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl