W gminie Rzepiennik Strzyżewski powstaną otwarte strefy aktywności i odnawialne źródła energii

04 lipca 2018
Publikacja: Paweł Hołda

Powstaną trzy Otwarte Strefy Aktywności (OSA) w miejscowościach Olszyny, Rzepiennik Suchy oraz Turza.

W ramach wniosku złożonego do Ministerstwa Sportu i Turystyki Gmina otrzymała dofinansowanie budowy trzech otwartych stref aktywności w wariancie podstawowym w miejscowościach Turza, Rzepiennik Suchy oraz Olszyny. Każda z nich wyposażona będzie w 6 terenowych urządzeń sportowych tj. takich jak drabinka przywodziciel-odwodziciel, narciarz, orbitek, biegacz, wachadło+twister. Dodatkowo utworzone zostaną trzy strefy relaksu, w których znajdą się 4 ławki, 2 urządzenia do gier edukacyjnych (szachy oraz chińczyk). W ramach każdego obiektu wykonane zostanie również zagospodarowanie terenu poprzez posianie trawy oraz wysadzenie drzewek/krzewów. Kwota dofinansowania z ministerstwa to 75 tys. zł

Jest dotacja na Odnawialne Źródła Energii.

Dobra wiadomość płynie także do mieszkańców, którzy złożyli ankietę wyrażającą chęć udziału w projekcie “Ekopartnerzy na rzecz słonecznej Małopolski”. Projekt polegający na montażu instalacji OZE (fotowoltaika, kolektory słoneczne), miedzy innymi na terenie gminy Rzepiennik Strzyżewski, uzyskał pozytywną ocenę i został wybrany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego do dofinansowania. Do mieszkańców gminy Rzepiennik Strzyżewski trafi około 1 300 000 złotych w postaci dotacji.

Projekt pn: “Ekopartnerzy na rzecz słonecznej Małopolski” przygotowany został przez Stowarzyszenie Zielony Pierścień Tarnowa w partnerstwie z 35 małopolskimi gminami, w ramach poddziałania 4.1.1. Rozwój infrastruktury produkcji energii ze źródeł odnawialnych – RPO WM.

Źródło: Gmina Rzepiennik Strzyżewski

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl