SKLEP W ROŻNOWICACH

  W Klubie Seniora odbyło się spotkanie z okazji Dnia Matki i Ojca

  30 maja 2017
  Publikacja: Paweł Hołda

  19 maja 2017 roku w Klubie Seniora odbyło się spotkanie z okazji Dnia Matki i Ojca. Tego popołudnia na spotkanie przybyło ok. 70 seniorów z Gminy Gromnik, którzy potwierdzili swoją obecność na liście obecności. Podczas części oficjalnej przybyłych gości przywitał Wójt Gminy Gromnik Pan Bogdan Stasz. Głos zabrała, również Pani Ewa Gądek Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gromnik.

  Następnie Pani Anita Lesiak i uczeń klasy II B LO w ZSOiZ w Gromniku Tymoteusz Broński, zaprosili seniorów na występ kabaretowy w wykonaniu Koła Teatralnego „Improwizacja”, prowadzonego przez Panią dr Małgorzatę Hołdę-Kuchnik oraz Panią mgr Annę Gaj. Zaprezentowany repertuar spotkał się z olbrzymim entuzjazmem zgromadzonych gości. Radości, śmiechu i oklasków nie było końca. Prowadzący zachęcali seniorów do zabrania głosu, w ramach konkursu zadawano pytania i częstowano słodkimi upominkami.

  Uczestnicy Koła Teatralnego wręczyli niektórym członkom Klubu Seniora goździki z dedykacją, w której zawarte były życzenia. Pan Bogdan Stasz Wójt Gminy Gromnik wręczył najstarszej uczestniczce Klubu Seniora bukiet kwiatów, Pani Ewa Gądek Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej wyraziła drogiej seniorce uznanie za „trudne” macierzyństwo, po czym zebrani w sali zaśpiewali wspólnie „100 lat”.

  Nasza Seniorka jest wzorem do naśladowania dla młodych, zawsze aktywna i pełna dobrego humoru. Życzymy drogiej Seniorce wielu lat życia w zdrowiu oraz uśmiechu i słońca każdego dnia. W przerwie zaproszono członków Klubu Seniora oraz gości na poczęstunek.

  Uczestnicy spotkania mogli skosztować specjałów przygotowanych przez członków Klubu Seniora z miejscowości; Polichty, Gromnik, Siemiechów, Brzozowa i Golanka. W ramach warsztatów kulinarnych, które odbyły się w wymienionych miejscowościach w dniach poprzedzających Dzień Matki i Ojca przygotowano: ciasta, ciastka, ciasteczka, sałatki, pieczony chleb ze smalcem.

  Uczestnicy spotkania mogli spędzić miło czas w swoim towarzystwie, porozmawiać oraz ze smakiem podziwiać talent kulinarny Seniorów. Po przerwie odbył się występ Dziecięcego Zespołu Tanecznego oraz koncert Kapeli Ludowej „Siemiechowianie” z Grupą Śpiewaczą. Seniorzy rozweseleni dawką dobrego humoru mogli poczuć klimat zaczarowanego świata folkloru. Otrzymali ponadto kolorowe kwiaty z papieru (kwiat kusudama) wykonane w ramach warsztatów plastycznych przeprowadzonych w Klubie Seniora w Polichtach.

  Spotkanie zakończyło przemówienie Przewodniczącego Rady Gminy Pana Zdzisława Maniaka oraz Koordynatora Klubu Seniora Pani Anny Gucwa, którzy podziękowali seniorom za przybycie i zachęcili do dalszego uczestnictwa w spotkaniach Klubu.

  Składamy serdeczne podziękowania:

  Panu Bogdanowi Wójcikowi Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Gromniku oraz pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Gromniku za pomoc w przygotowaniu niniejszego spotkania,

  Członkom Klubu Seniora za udział w warsztatach kulinarnych i plastycznych,

  Pani dr Małgorzacie Hołdzie-Kuchnik i Pani mgr Annie Gaj oraz członkom Koła Teatralnego „Improwizacja” za przygotowanie występu i udział w projekcie socjalnym,

  Kapeli Ludowej „Siemiechowianie”, na czele z Panem Zenonem Pajorem, Grupie Śpiewaczej „Siemiechowianki” oraz Dziecięcemu Zespołowi Tanecznemu z opiekunem Panią Danielą Zuchowicz za zaangażowanie w realizację niniejszego projektu oraz znakomity występ oraz ukazanie piękna folklorystycznych tańców, śpiewu i strojów ludowych.

  KOLEJNE WYDARZENIA W KLUBIE SENIORA:

  31.05.2017r. CF CENTER-FIT, ul. Krynicka 28 – Spotkanie pn. Aktywny Senior prowadzone przez trenera personalnego,

  09.06.2017r. Dom Ludowy w Brzozowej, Brzozowa 71 – Bezpieczeństwo pożarowe
  w Klubie Seniora,

  29.06.2017r. Wyjazd do „Sądeckiego Bartnika” w Stróżach – zapisy do 31 maja 2017r.
  w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Gromniku, pok. nr 4, tel. 14 651 42 30.

  Źródło: GOK Gromnik
  Zdjęcia: Anna Gucwa

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl