W Rzepienniku Strzyżewskim pojawił się inteligentny system monitoringu jakości powietrza

21 lipca 2017
Publikacja: Aneta Adamczyk

Na terenie miejscowości należących do gminy Rzepiennik Strzyżewski zainstalowano pięć sensorów pomiaru jakości powietrza, między innymi na budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Rzepienniku Suchym i na budynku Domu Ludowego w Turzy. Sensory mierzą poziom zanieczyszczenia powietrza pyłami PM10 i PM2,5 [ug/m3]. Stan powietrza może być w pełni mierzony tylko wtedy, gdy występuje sieć sensorów powietrza, stąd pomysł na zakup aż pięciu takich czujników.  Jakość powietrza w różnych punktach pomiarowych, może się diametralnie różnić.

Jak to działa? Sensory Airly zbierają i przetwarzają zebrane dane w czasie rzeczywistym. W oparciu o zbierane dane, informacje o jakości powietrza  m.in.: poziom stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10, temperatura i wilgotność powietrza oraz ciśnienie atmosferyczne, umieszczane są na mapie online.

 Czujniki pojawiły się na budynkach użyteczności publicznej w pięciu miejscowościach gminy: Olszynach, Rzepienniku Strzyżewskim, Rzepienniku Biskupim, Rzepienniku Suchym oraz Turzy.

Już od teraz stan powietrza w gminie Rzepiennik Strzyżewski można śledzić na stronie internetowej map.airly.eu oraz na przy pomocy aplikacji Airly na smartfony. Podgląd na wyniki będzie niedługo dostępny również na stronie internetowej www.rzepiennik.pl

 

Źródło: UG Rzepiennik Strzyżewski

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl