W tym tygodniu Prezydent RP Andrzej Duda odwiedzi Zakliczyn

09 lutego 2020
Publikacja: REDAKCJA

W najbliższą środę (12 lutego) w Zakliczynie przebywał będzie Prezydent RP Andrzej Duda. W Ratuszu, w Sali im. Spytka Jordana odbierze tytuł Honorowego Obywatela Gminy Zakliczyn, nadany przez Radę Miejską oraz spotka się z mieszkańcami na zakliczyńskim Rynku. Tytuł Honorowego Obywatela Gminy Zakliczyn nadawany jest od 1997 roku.

Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Zakliczynie z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy rozpocznie się o godzinie 15.30. Głowę państwa oraz zaproszonych gości powitają Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak oraz Przewodnicząca RM w Zakliczynie Anna Moj. Wygłoszona zostanie laudacja na cześć Prezydenta Polski.

Odczytana zostanie uchwała o nadaniu Andrzejowi Dudzie tytułu Honorowego Obywatela Gminy Zakliczyn, w której uzasadnieniu zawarto, że jego prezydentura charakteryzuje się otwartością, obecnością i aktywnością. Podnosi godność narodową. Obecny prezydent pamięta o prawdziwych narodowych bohaterach i broni polskich interesów. Nie ukrywa swojego sentymentu do Ziemi Zakliczyńskiej i twierdzi, że czuje się tu jak u siebie w domu. Podkreślono również, że nie bez znaczenia jest fakt, iż Zakliczyn jest miastem Świętego Jana Pawła II, a to właśnie Andrzej Duda swoim przykładem, swoją postawą realizuje testament naszego Papieża.

Po ceremonii wręczenia honorowego obywatelstwa w sali upamiętniającej założyciela Zakliczyna planowane jest wystąpienie Pana Prezydenta.

O godz. 16.15 rozpocznie się natomiast spotkanie z mieszkańcami na Rynku, na którym ustawiony będzie telebim z transmisją „na żywo” wcześniejszej uroczystej sesji Rady Miejskiej.

Służby będą wpuszczać do wydzielonej strefy przed Ratuszem od godziny 14.00 dwoma wejściami – od strony Urzędu Miejskiego oraz od strony Banku Spółdzielczego Rzemiosła. Należy pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu tożsamości.

Źródło: UM Zakliczyn

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl