Wacław Ligęza laureatem kolejnej nagrody

09 listopada 2014
Publikacja: Paweł Hołda

nagrodu-bobowaW poprzednim tygodniu zakończył się plebiscyt zorganizowany przez Gazetę Krakowską i Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski. W konkursie czytelnicy gazety mogli oddać swój głos za pomocą kuponów lub SMS-ów na swojego wójta lub burmistrza, w ten sposób wyłoniono dziesięciu wójtów i pięciu burmistrzów z Małopolski. Zwycięzcom przyznano tytuł „Najpopularniejszego Wójta/Burmistrza Małopolski 2014”. Wśród pięciu najpopularniejszych burmistrzów znalazł się Wacław Ligęza – Burmistrz Bobowej, który odebrał nagrodę na uroczystej gali w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie z rąk redaktora naczelnego Gazety Krakowskiej i prezesa Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski.

To już kolejna nagroda burmistrza z Bobowej, nie dalej jak dwa tygodnie temu, przy okazji oddania do użytku nowego domu kultury w Jankowej (pisaliśmy o tym tutaj: „W Jankowej powstał niezwykły budynek Domu Kultury i Strażnicy„), burmistrz Wacław Ligęza został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za zasługi na rzecz społeczności lokalnej, przyznany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

W samym tylko 2014 roku Wacław Ligęza otrzymał wiele prestiżowych nagród, np. „Perłę Samorządu”, przyznaną w Warszawie przez Gazetę Prawną, czy tytuł „Lidera Społeczności Lokalnej”, przyznany w Wałbrzychu przez miesięcznik Forbes przy okazji V Ogólnopolskiego Kongresu Regionów.

Warto dodać, że w ostatnim roku również Gmina Bobowa została wielokrotnie nagradzana i stała się laureatką w wielu plebiscytach. Zdobyła między innymi tytuł „Edukacyjna Gmina Małopolski” za naukę koronki klockowej, a jako najbardziej gospodarna i przyjazna swoim mieszkańcom uplasowała się na trzecim miejscu w Małopolsce, otrzymując „Koronę Małopolski”.

Źródło: UM Bobowa

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

AUTO-SOPALA
Origum
HITPOL
Mechanika Pojazdowa u Jacka

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl