Weekendowe kontrole stosowania się do nowych regulacji sanitarnych w rejonie Tarnowskim

31 marca 2021
Publikacja: m@c

Od soboty obowiązują nowe obostrzenia wprowadzone decyzją Prezesa Rady Ministrów w walce z koronawirusem. W Tarnowie oraz powiecie tarnowskim policjanci wykonują zadania mające na celu ochronę bezpieczeństwa mieszkańców miasta oraz powiatu tarnowskiego.

W dalszym ciągu raport Ministerstwa Zdrowia pokazuje krzywą wzrostową zakażeń oraz zgonów spowodowanych zarażeniem wirusem SARS-CoV-2. Mimo to, nie wszyscy traktują sytuację poważnie i nie stosują się do wprowadzanych obostrzeń. Dlatego też tarnowscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich na bieżąco kontrolują miejsca publiczne, sprawdzając przestrzeganie uregulowań sanitarnych. Reagują także na zgłoszone przez obywateli interwencje dotyczące nieprzestrzegania nowych uregulowań.

W weekend policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie skontrolowali 55 środków transportu pod kątem ilości pasażerów i noszenia maseczek. Zwracali także na przestrzeganie sanitarnych obostrzeń w miejscach publicznych, gdzie przeprowadzili ponad 90 interwencji w związku z nie przestrzeganiem reżimu sanitarnego. Podczas tych interwencji pouczono 2 osoby, 39 osób zostało ukaranych mandatami karnymi a wobec 46 zostanie skierowany wniosek o ukaranie. W niedzielę do funkcjonariuszy tarnowskiej komendy wpłynęły m.in. trzy zgłoszenia nieprzestrzegania obowiązującego limitu osób w kościołach podczas nabożeństw w mieście oraz powiecie. W jednym przypadku interwencję zakończono pouczeniem a w dwóch sprawach wszczęto postępowania w przedmiocie skierowania wniosku o ukaranie do sądu.

Z uwagi na ilość zakażeń tarnowscy funkcjonariusze kontynuować będą w kolejnych dniach kontrole placówek handlowo-usługowych, restauracji, środków komunikacji publicznej i miejsc publicznych sprawdzając przestrzeganie sanitarnych obostrzeń.

Źródło: KMP Tarnów

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl