Wieczór autorski z Agnieszką Opolską

13 czerwca 2016
Publikacja: CKiP

plakat wieczor autorski-główna

Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice oraz Miejs

ko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ciężkowicach
zapraszają na

Wieczór autorski z powieściopisarką Agnieszką Opolską
16 czerwca (czwartek) godz. 18.00
Ciężkowice – R

atusz

W listopadzie 2015 roku powieść  pt. „Anna May” Agnieszki Opolskiej została wybrana Literackim Debiutem Roku. Utwór wyłoniono spośród trzystu pozycji zgłoszonych do konkursu, z terenu całej Polski. Konkurs przeprowadziło wydawnictwa Novae Res z Gdyni pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 Agnieszka Opolska Urodziła się 14 stycznia 1982 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Szkołę Trenerów i Doradców Interpersonalnych Elżbiety Sołtys w Krakowie. Zaraz po s

tudiach zamieszkała we Francji, gdzie pracowała z l u d ź m i bezdomnymi przy centrum p o m o c y bezdomnym Magdala w Lille. W Lille uczęszczała także do Centre D’art Plastiques et Visuales. Po powrocie do Polski rozpoczęła studia na Wydziale Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Była współautorką pierwszych debat oxfordzkich m. in. w Tarnowie, Tczewie czy Ostrowcu Św. Pracowała, jako trenerka i animatorka dla Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży i Pracowni Psychologicznej Elżbiety Sołtys.   Od pięciu lat jest asesorką w Programie Ministerstwa Polityki Społecznej PO FIO. Obecnie mieszka z rodziną w Coventry w Wielkiej Brytanii i prowadzi tam własne przedszkole.

Powieść „Anna May”

Anna May, studentka historii sztuki, będąc w tarapatach finansowych postanawia ponownie spróbować swoich sił, jako modelka. Zamiast na casting trafia jednak do pracowni malarskiej intrygującego obcokrajowca – Adama Northona. Niespodziewana paczka z rzeczami zmarłej matki przywołuje demony przeszłości. Anna, mimo wielu obaw, decyduje się na odszukanie ojca, którego nigdy nie poznała. Tym samym zmierzyć się musi nie tylko ze swoimi koszmarami, ale i z mroczną historią własnej rodziny. Pomagają jej w tym między innymi tajemniczy Adam, homoseksualny przyjaciel Lukas oraz irytująca, obsesyjnie szukająca sensacji przyszła dziennikarka Ida. Przygnieciona rozterkami, nie tylko swoimi, ale i swoich przyjaciół, Anna nie wie, iż wpadła w misternie przygotowaną pułapkę. Wplątując się coraz bardziej w sieć intryg, nie zdaje sobie sprawy z grożącego jej niebezpieczeństwa.

 

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl