Wieczór ze sztuką w ciężkowickim ratuszu

23 listopada 2019
Publikacja: m@c

Piątkowy wieczór 22 listopada poświęcony był spotkaniu ze sztuką i to w dwóch wydawałoby się odległych wymiarach. Cezary Dubiel artysta fotograf znany i honorowany w różnych zakątkach globu, teraz także prezentowany poprzez swoją twórczość w Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice. Urodzony w Świnoujściu mieszkaniec Szczecina. Jest artystą fotografikiem, fotograficznym samoukiem. Fotografuje architekturę, krajobraz a także tworzy diaporamy. Jego twórczość z racji urodzenia i zamieszkania ściśle związana jest ze Szczecinem i Pomorzem. Mówią o tym chociażby tytuły jego wystaw indywidualnych – „Pocztówki z Pomorza”, „Stary Szczecin”, „Port to jest poezja”, „Portowe impresje”, „Stąd jestem”, „30 sekund” czy diaporama o Wybrzeżu Bałtyku „Po sezonie”.

W ciężkowickim Ratuszu można podziwiać jego wystawę pt. „Strefa wyobraźni”. Podczas finisażu swojej wystawy zaprezentował kilka diaporam, które świadczą o jego zainteresowaniach zarówno pejzażem jak również historią i poczuciu humoru w traktowaniu tematów codziennej egzystencji.

Drugim gościem był dr Marek Smoła, który zaskarbił sobie szacunek i sympatię ciężkowickiej publiczności solidnym ale równocześnie niebanalnym sposobem przedstawiania historii zarówno tej odległej jak i bardzo bliskiej. Po mistrzowsku potrafi stopniować narrację oraz przedstawiać wydarzenia historyczne w sposób ciekawy i frapujący słuchacza.

Dzisiaj mięliśmy okazję poznać postać znanego polskiego kompozytora w wykładzie pt. „Moniuszko, kompozytor, którego nie znamy”.

Źródło: CKiP Ciężkowice

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl