Wielka Liga Czytelników- Brzozowa organizatorem wojewódzkiego półfinału ogólnopolskiego konkursu czytelniczego

22 kwietnia 2017
Publikacja: Aneta Adamczyk

W piątek 21 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Brzozowej odbył się półfinał (etap wojewódzki) Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. Z radością powitaliśmy w murach naszej szkoły 35 uczniów (14 drużyn) wraz z opiekunami i rodzicami z sześciu szkół podstawowych z terenu powiatu tarnowskiego, jednej z powiatu brzeskiego i jednej z powiatu nowosądeckiego.

Półfinaliści rozpoczęli zmagania drużynowe o godz. 10.30. Ich zadaniem było udzielenie odpowiedzi na szczegółowe pytania do lektur, które wcześniej czytali. Po zakończeniu testu wszyscy udali się na poczęstunek, zorganizowany przez Radę Rodziców – Panie Agnieszkę Kwiek i Wiolettę Żabę, a potem obejrzeli prezentację multimedialną, dotyczącą nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży, przygotowaną przez Panią Dorotę Mędrek z Biblioteki Publicznej w Brzozowej.

Na koniec nastąpiła najmilsza część programu, czyli podsumowanie wcześniejszego etapu powiatowego, wręczenie nagród i dyplomów dla laureatów tegoż szczebla oraz podziękowań dla nauczycieli.  Etap powiatowy konkursu objęli patronatem Pan Roman Łucarz– Starosta Tarnowski i Pan Bogdan Stasz – Wójt Gminy Gromnik, którzy równocześnie ufundowali nagrody dla zwycięzców. W imieniu Wójta nagrody wręczyła Pani Bogusława Maniak – Sekretarz Gminy.

Organizatorem głównym tego konkursu było Stowarzyszenie Wielka Liga z Katowic, a Ministerstwo Edukacji Narodowej objęło swoim patronatem to ogromne przedsięwzięcie. Nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w organizację Wielkiej Ligi Czytelników, pełniąc funkcję Koordynatora Powiatowego i współorganizatora półfinału.  W przygotowanie imprezy włączył się również Sklepik Szkolny, który ufundował napoje, Samorząd Uczniowski – dyplomy oraz portal pogorze24, obejmując patronat medialny nad tym przedsięwzięciem. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i upowszechnienia konkursu – dziękujemy!

Bardzo dziękujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, których połączyła wspólna pasja czytania dobrych książek. Uczestnicy konkursu wyjeżdżali z brzozowskiej szkoły bardzo zadowoleni, więc mamy nadzieję, że za rok znów spotkamy się na teście półfinałowym.

Z ramienia naszej placówki organizatorem przedsięwzięcia była nauczycielka języka polskiego Krystyna Gotfryd.

 

Tekst: Bolesław Buratowski

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl