SKLEP W ROŻNOWICACH

  Wtorkowe interwencje straży pożarnej

  24 maja 2017
  Publikacja: Aneta Adamczyk

  Wtorek 23 maja był bardzo pracowity dla strażaków z terenu Pogórza. Interweniowali druhowie z Ciężkowic, Zborowic oraz Gromnika.

  Po godzinie 11.30 w Ciężkowicach rozległ się dźwięk syreny alarmowej. Powodem alarmu był ulatniający się gaz na jednej z posesji przy ulicy 3-go Maja w Ciężkowicach. W wyniku prowadzonych prac ziemnych uszkodzony został gazociąg. Strażacy po dojeździe na miejsce przystąpili do działań. Podali oni prąd wody, aby ograniczyć strefę ulatniania się gazu. Konieczna okazała się także ewakuacja mieszkańców budynku, który znajdował się przy tej posesji. Pogotowie Gazowe, które przybyło na miejsce, naprawiło awarię. W działaniach brali udział strażacy z OSP KSRG Ciężkowice oraz JRG 2 Tarnów (posterunek Siedliska), a także Policja.

  Do kolejnego zdarzenia na terenie gminy Ciężkowice doszło około godziny 15.30. W Pławnej na DW977 dachował samochód osobowy marki Peugeot. Osoby, które podróżowały pojazdem, opuściły go o własnych siłach. Na miejsce udali się strażacy z OSP KSRG Zaborowice oraz JRG 2 Tarnów (posterunek Siedliska), zespół Ratownictwa Medycznego, a także Policja. Strażacy udzielili pomocy poszkodowanym oraz odpięli klemy akumulatora. W czasie prowadzonych działań kierujący musieli liczyć się z utrudnieniami, gdyż ruch pojazdów na tym odcinku DW977 odbywał się wahadłowo.

  Natomiast po godzinie 21.00 do działań wyjechali druhowie z Gromnika. Powodem interwencji był wyczulany zapach gazu w domu jednorodzinnym. Do zdarzenia doszło w Rzepienniku Marciszewskim. Uszkodzeniu uległ zawór w butli gazowej i to z niego ulatniał się gaz. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wynieśli butlę na zewnątrz. Pomieszczenia budynku sprawdzone zostały detektorem wielogazowym. Na miejscu obecna była także Policja.

   

  Źródło informacji: OSP KSRG Ciężkowice, OSP KSRG Zborowice, OSP KSRG Gromnik
  Zdjęcia: OSP KSRG Zborowice

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl