Wyjątkowe pożegnanie maturzystów w Gromniku

02 maja 2017
Publikacja: Paweł Hołda

28 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku odbyło się zakończenie roku szkolnego klas maturalnych.  Uroczystość rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym pod przewodnictwem ks. Mariusza Sachy odprawiona w intencji maturzystów. W wygłoszonej homilii katecheta podkreślił wielką rolę młodych ludzi w dawaniu prawdziwego świadectwa bycia dobrym człowiekiem. Podziękował maturzystom za ich trud i złożył życzenia pomyślności w przyszłym życiu zarówno zawodowym jak i prywatnym.

Następnie uczniowie Zespołu Szkół podążyli za sztandarem do Gminnego Ośrodka Kultury w Gromniku, gdzie miało miejsce wręczenie nagród za wyniki w nauce oraz działalność na rzecz szkoły. Dyrektor – Wiesław Wójcik wręczył również  listy pochwalne dla rodziców uczniów, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Nagrodzeni zostali członkowie Szkolnego Koła Teatralnego Improwizacja, uczniowie działający w Szkolnym Kole Caritas, sportowcy oraz osoby z pocztu sztandarowego.

Abiturienci otrzymali zaświadczenia o realizacji dodatkowego programu: policyjnego, lotniczego, ratownictwa medycznego, odnowy biologicznej.  Maturzyści podziękowali swoim wychowawcom: dr Małgorzacie Hołdzie-Kuchnik oraz mgr inż. Urszuli Sanek za opiekę i wsparcie przez trzy lata, które spędzili w murach gromnickiego liceum. Swoje podziękowania skierowali również do dyrekcji oraz grona pedagogicznego.

Te niezwykle wzruszające momenty na pewno na długo zapadną w pamięć nie tylko uczniów ale i pedagogów z liceum w Gromniku. Na koniec tej części spotkania wyświetlona została prezentacja ze zdjęciami abiturientów do utworu wykonanego przez zespół muzyczny działający przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych i. Jana Pawła II w Gromniku – „Ostatni raz z moją klasą”.

Maturzystom życzymy połamania piór na zbliżającym się egzaminie dojrzałości. Wszystkich zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego.

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl