Wyjazdowa sesja Rady Gminy Gromnik w Muzeum Przyrodniczym w Ciężkowicach

12 stycznia 2016
Publikacja: Aneta Adamczyk

untitled-4Ostatnia sesja Rady Gminy Gromnik w 2015 roku odbyła się w Muzeum Przyrodniczym w Ciężkowicach. Rozpoczęła się od przedstawienia sprawozdania wójta z działalności w okresie pomiędzy sesjami. Wójt poinformował między innymi, że zawarł umowy na remonty dróg: Pozna ul. Leszka Czarnego, Gromnik koło boiska sportowego, wykonanie przepustu koło boiska w Gromniku, oraz roboty ziemne na drodze Brzozowa Podlesie.

Sesja przebiegała w spokojnej atmosferze, jedynym punktem, który wzbudził widoczne emocje było rozpatrzenie skargi, którą na dyrektora Zespołu Szkół w Chojniku złożyła nauczycielka j. niemieckiego. Zdaniem nauczycielki, rodzice i uczniowie wysunęli wobec jej osoby nieprawdziwe zarzuty o rzekomych błędach dydaktycznych. Dyrektor w związku z tym przeprowadziła szereg kontroli, po których nakazała nauczycielce przeproszenie uczniów. Zdaniem germanistki było to niewłaściwe zachowanie wobec jej osoby, ponieważ wszystkie zarzuty był bezpodstawne, dlatego skierowała skargę na dyrektora szkoły do Rady Gminy. Pomiędzy radnymi wywiązała się dyskusja, część broniła nauczycielki j. niemieckiego, druga część dyrektora szkoły. Ostatecznie zajęto stanowisko przychylne dyrektorowi, wyrażając uznanie dla jej postawy broniącej interesu uczniów. Za oddaleniem skargi głosowało 12 radnych, 3 się wstrzymało.

Kolejnym punktem spornym okazało się wydzierżawienie na okres 10 lat nieruchomości gruntowej położonej w Gromniku, Brzozowej i Siemiechowie dla spółki lekarskiej. Radni jednogłośnie nie zgodzili się na tak długi okres dzierżawy skracając go do 5 lat.

Podczas sesji przyjęto Gminny Program Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.  Uwzględniono w nim szeroko pojętą profilaktykę i pomoc osobom uzależnionym, jak i ich rodzinom, w tym: teatry i spektakle profilaktyczne, współfinansowanie warsztatów szkolnych i prelekcji profilaktycznych, realizowanie zadań wczesnej profilaktyki w szkołach, wspieranie imprez i akcji bezalkoholowych, tworzenie alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu, zakup alkogogli, finansowanie nagród w konkursach o tematyce uzależnień, modernizację i remont obiektów sportowych dla dzieci, doposażenie ich w sprzęt sportowy i komputerowy

Przyjęto także Program Przeciwdziałania Narkomanii, który przewiduje między innymi zakup materiałów edukacyjnych do szkół na temat narkotyków i dopalaczy, zakup narkogogli, promocję zdrowego trybu życia poprzez wycieczki, pikniki, zabawy i turnieje sportowe 

Wolne wnioski dotyczyły doprowadzenia wodociągów do części miejscowości Siemiechów, w której inne sposoby pozyskania wody są nieskuteczne.

Na zakończenie wójt podziękował radnym za całoroczną intensywną i owocną pracę.

Radni wraz z wójtem skorzystali także z zaproszenia dyrektora CKiP Gminy Ciężkowice – Wojciecha Sanka i z chęcią zapoznali się z muzealną ekspozycją.

Korzystając z obecności wójta Bogdana Stasza w Ciężkowicach przeprowadziliśmy z nim wywiad podsumowujący miniony rok. W wywiadzie nie zabrakło także pytań o bieżące sprawy frapujące mieszkańców. Wywiad zostanie wyemitowany w kolejnym odcinku „Rozmów na Pogórzu”, do oglądnięcia którego już dzisiaj gorąco zachęcamy.

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

Origum
MSERWIS v2
HITPOL
Mechanika Pojazdowa u Jacka
AUTO-SOPALA

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl