Wyremontowane garaże wizytówką OSP Ciężkowice

10 października 2016
Publikacja: Katarzyna Roman

14

Na gruntowny remont garaży w części bojowej druhowie OSP Ciężkowice czekali aż od oddania budynku remizy do użytkowania, czyli od roku 1970.

Stan pomieszczeń przed rozpoczęciem prac wyglądał następująco: panowało w nich mocne zawilgocenie, posadzka była popękana, ściany zniszczone, instalacja elektryczna była wykonana prowizorycznie. Nikt nie miał wątpliwości, iż remont był konieczny.

Prace remontowe ruszyły w lipcu i po ponad dwóch miesiącach, czyli końcem września zostały zakończone. Uroczyste otwarcie i odbiór garaży odbyło się w piątek 7 października. Symbolicznie została przecięta wstęga a druhowie na sygnałach wjechali do wyremontowanych garaży wozami bojowymi. Druhowie z Ciężkowic nie kryją zadowolenia z faktu, iż do ich dyspozycji są pachnące świeżością pomieszczenia. Świadczy o tym także przemówienie prezesa jednostki Pana Leszka Szumińskiego podczas uroczystości: ,, … Część bojowa to też wizytówka jednostki OSP, w której przebywają druhowie z ościennych jednostek, strażacy PSP z pomocą w czasie akcji ratowniczo – gaśniczych lub uroczystości okolicznościowych. Przy okazji remontu garaży zostało wykonane odwodnienie budynku i izolacja, tak bardzo ważna, bo bez tych prac szkoda było remontować pomieszczenia wewnątrz. Od dzisiaj druhowie mogą w pięknie odremontowanych pomieszczeniach garaży przygotowywać się do akcji, wykonywać bieżące prace naprawcze samochodów w nowym kanale przy dobrym oświetleniu i funkcjonalnie przystosowanej instalacji elektrycznej. Przy tej okazji w imieniu Zarządu OSP Ciężkowice składam ogromne podziękowanie za wsparcie finansowe projektu remontu garaży w części bojowej remizy OSP Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego z projektu ,, Małopolskie Remizy”, Burmistrzowi Gminy Ciężkowice Panu Zbigniewowi Jurkiewiczowi, Radzie Miejskiej z Panem Przewodniczącym Zdzisławem Szczerbą, Radzie Sołeckiej z Panem Sołtysem Mieczysławem Kapałką, Inspektorowi Dariuszowi Zięcinie, Firmie Usługowo-Handlowej Jan Marek Stanuch wykonującej remont, Panu Markowi Zagale wykonawcy instalacji elektrycznej…

Poniżej prezentujemy zdjęcia garaży przed, w trakcie i po remoncie.

Zdjęcia: OSP Ciężkowice

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl