Wystawa prac szkolnego konkursu fotograficznego „Zmiany w Twoim otoczeniu

  05 maja 2018
  Publikacja: Aneta Adamczyk

  Uczniowie Szkoły  Podstawowej  nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Jastrzębi przez siedem miesięcy (październik 2017 – kwiecień 2018) rywalizowali  w szkolnym  konkursie fotograficznym „Zmiany w Twoim otoczeniu”. Konkurs miał na celu m.in. doskonalenie umiejętności fotograficznych, popularyzowanie wiedzy przyrodniczej oraz rozwijanie umiejętności obserwacji przyrodniczej u uczniów.

  Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV-VI SP oraz klas gimnazjalnych, którzy rywalizowali o nagrodę główną, jaką jest udział w warsztatach fotograficznych.

  Zadaniem uczestników było comiesięczne dokumentowanie zmian zachodzących w otaczającym ich środowisku przy pomocy fotografii, następnie prace były oceniane przez komisję oraz uczniów szkoły w głosowaniu. W wyniku tych zmagań zgromadzono ponad 60 fotografii, które przedstawiają piękno i zmiany zachodzące w lokalnej przyrodzie. Autorami najlepszych prac okazali się:

  1. miejsce Konrad Król klasa IIIB gimnazjum
  2. miejsce Martyna Baran klasa V szkoła podstawowa
  3. miejsce Zuzanna Śliwa klasa II B gimnazjum

  Prace uczestników konkursu można oglądać na wystawie w filii Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej  w Jastrzębi  od dnia 30.04.2018.

  Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji konkursu wędrują do pani Anety Adamczyk za zorganizowanie warsztatów fotograficznych dla zwycięzcy, pani Haliny Wargulec- za użyczenie pomieszczenia biblioteki, członków komisji, tj. pani mgr Marty Adwent, pani mgr Ewy Adwent –Giemzy, pani mgr Agnieszki Żaby, pana mgr inż. Jacka Dudka. Przede wszystkim dziękuję uczniom aktywnie biorącym udział zarówno w konkursie, jak i głosowaniu na fotografie.

   

  Zdjęcia i tekst: Grzegorz Drużba

                                                                                                                                            

                                                                                                                                          

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl