Wystawa prac szkolnego konkursu fotograficznego „Zmiany w Twoim otoczeniu

05 maja 2018
Publikacja: Aneta Adamczyk

Uczniowie Szkoły  Podstawowej  nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Jastrzębi przez siedem miesięcy (październik 2017 – kwiecień 2018) rywalizowali  w szkolnym  konkursie fotograficznym „Zmiany w Twoim otoczeniu”. Konkurs miał na celu m.in. doskonalenie umiejętności fotograficznych, popularyzowanie wiedzy przyrodniczej oraz rozwijanie umiejętności obserwacji przyrodniczej u uczniów.

Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV-VI SP oraz klas gimnazjalnych, którzy rywalizowali o nagrodę główną, jaką jest udział w warsztatach fotograficznych.

Zadaniem uczestników było comiesięczne dokumentowanie zmian zachodzących w otaczającym ich środowisku przy pomocy fotografii, następnie prace były oceniane przez komisję oraz uczniów szkoły w głosowaniu. W wyniku tych zmagań zgromadzono ponad 60 fotografii, które przedstawiają piękno i zmiany zachodzące w lokalnej przyrodzie. Autorami najlepszych prac okazali się:

  1. miejsce Konrad Król klasa IIIB gimnazjum
  2. miejsce Martyna Baran klasa V szkoła podstawowa
  3. miejsce Zuzanna Śliwa klasa II B gimnazjum

Prace uczestników konkursu można oglądać na wystawie w filii Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej  w Jastrzębi  od dnia 30.04.2018.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji konkursu wędrują do pani Anety Adamczyk za zorganizowanie warsztatów fotograficznych dla zwycięzcy, pani Haliny Wargulec- za użyczenie pomieszczenia biblioteki, członków komisji, tj. pani mgr Marty Adwent, pani mgr Ewy Adwent –Giemzy, pani mgr Agnieszki Żaby, pana mgr inż. Jacka Dudka. Przede wszystkim dziękuję uczniom aktywnie biorącym udział zarówno w konkursie, jak i głosowaniu na fotografie.

 

Zdjęcia i tekst: Grzegorz Drużba

                                                                                                                                          

                                                                                                                                        

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

HITPOL
AUTO-SOPALA
Mechanika Pojazdowa u Jacka

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl