XI Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Tarnowskiego w Gromniku

19 czerwca 2015
Publikacja: Paweł Hołda

W niedzielę, 14 czerwca 2015 roku w Gromniku odbył się XI Przegląd Strażackich Orkiestr Dętych Powiatu Tarnowskiego. Na to wydarzenie przybyło siedem orkiestr z: Rzepiennika Strzyżewskiego, Ciężkowic, Filipowic, Szerzyn, Żurowej, Radłowa i – pełniąca rolę gospodarza – Strażacka Orkiestra Dęta z Siemiechowa. Na przeglądzie nie zabrakło przedstawicieli władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych.

Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu wszystkich orkiestr drogą wojewódzką pod amfiteatr letni. Podczas parady szczególną uwagę widzów przykuły mażoretki z Żurowej.

Przesłuchania konkursowe rozpoczęły się na estradzie gromnickiego amfiteatru. Prezentacje poszczególnych orkiestr oceniało profesjonalne jury w składzie: Dariusz Bylina oraz Tomasz Stronias, obaj związani z Orkiestrą Wojskową w Krakowie oraz Piotr Feledyk – nauczyciel Szkoły Muzycznej w Krakowie. Na końcu padł werdykt: III miejsce dla Orkiestry Dętej z Rzepiennika Strzyżewskiego, II miejsce dla Orkiestry Dętej z Siemiechowa, a zaszczytne I miejsce zajęła Orkiestra Dęta z Żurowej z dyrygentem Piotrem Dudą na czele. Dodatkowo, w tym roku została wyróżniona Orkiestra Dęta z Radłowa. Nagrody pieniężne, pamiątkowe statuetki i dyplomy tegorocznym zwycięzcom wręczył wicemarszałek Stanisław Sorys. Dodatkową gratyfikacją dla laureatów jest udział w Wojewódzkim Przeglądzie Strażackich Orkiestr Dętych. Jak się dowiedzieliśmy, tegoroczny przegląd był ostatnim, na którym zostały wręczone nagrody pieniężne. Od przyszłego roku uczestnicy będą walczyć o instrumenty muzyczne.

Więcej informacji w obszernym reportażu filmowym. Zachęcamy do obejrzenia.

Zdjęcia: Katarzyna Roman, Piotr Rutka

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl