XVI Gminny Konkurs Języka Niemieckiego już rozstrzygnięty

  23 marca 2018
  Publikacja: Paweł Hołda

  21 marca 2018 r. odbył się w Szkole Podstawowej im W. Witosa w Gromniku XVI Gminny Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów klas siódmych szkoły podstawowej oraz drugiej i trzeciej gimnazjum z terenu gminy Gromnik. Organizatorami byli nauczyciele języka niemieckiego zeSzkoły Podstawowej w Gromniku oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego – Oddział Tarnów. Główne cele konkursu to motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego oraz mobilizowanie ich do systematycznej i samodzielnej pracy, co przekłada się na podnoszenie umiejętności językowych dzieci i młodzieży. Ważnym aspektem jest też zainteresowanie uczniów kulturą niemieckiego obszaru językowego oraz pogłębianie wiedzy w tym zakresie, co ma wpływ na rozwój tolerancji i akceptacji wobec innych narodów. Jako istotny cel należy także wymienić docenianie i nagradzanie wysiłków uczniów i nauczycieli oraz integracja środowisk szkolnych w obrębie gminy. W tegorocznych zmaganiach językowych wzięło udział 35 uczestników ze szkół podstawowych w Brzozowej, Gromniku, Rzepienniku Marciszewskimi Chojniku oraz z gimnazjów w Gromniku, Chojniku i Siemiechowie.

  Uczniowie byli podzieleni na 3 kategorie odpowiadające poszczególnym klasom. Każda grupa pisała godzinny test konkursowy składający się z kilku zadań. Uczniowie musieli się wykazać umiejętnościami w zakresie rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstu czytanego, znajomością struktur leksykalno-gramatycznych oraz wiedzą na temat krajów niemieckojęzycznych.Fundatorami  nagród  byli:  Wójt Gminy Gromnik, sklepik szkolny i Instytut Goethego w Krakowie oraz . Dyplomy ufundował GOK w Gromniku. Laureaci otrzymali słowniki, fiszkii nagrody książkowe do nauki języka niemieckiego, notatniki, torby, ołówki, długopisy i breloczki.Sponsorem poczęstunku był sklepik szkolny przy Szkole Podstawowej w Gromniku.W komisji oceniającej testy konkursowe pracowałynauczycielki Szkoły Podstawowej w Gromniku: mgr Aneta Styrkowiec– przewodnicząca,  mgr Janina Łyżwa i mgr Magdalena Łuszcz.

  W uroczystości rozdania nagród, która odbyłatego samego dnia uczestniczyli członkowie delegacji bawarskich przedsiębiorców, którzy przybyli na zaproszenie Starostwa Powiatowego w Tarnowie z Horstem Killerem na czele, Wicestarosta Powiatu Tarnowskiego Zbigniew Karciński, Przewodniczący Rady Gminy Gromnik Zdzisław Maniak oraz DyrekcjaSzkoły Podstawowej w Gromniku reprezentowana przez Panią Ewę Białkowską.

  Poziom konkursu można ocenić jako wysoki, o czym świadczą niewielkie różnice punktowe pomiędzy laureatami i duża ilość przyznanych nagród.

  Laureatami konkursu w poszczególnych kategoriach zostali:

  Klasy siódme:

  I miejsce –  Stanisław Gotfryd                   SP w Brzozowej 

  II miejsce – Ewa Cieśla                                SP w Brzozowej 

  III miejsce – Anna Wiśniowska                  SP w Rzepienniku Marc.   

  IV miejsce – Jakub Marszałek                    SP w Gromniku

  Klasy drugie gimnazjum:

  I miejsce –  Paula Bajorek                           ZS w Gromniku

  II miejsce –  Adrian Namysłowski              ZS w Gromniku                                       

  III miejsce – Magdalena Szczepanik         ZS w Gromniku       

  IV miejsce  –   Julia Sanek                           ZS w Gromniku

  Klasy trzecie gimnazjum:

  I miejsce –   Weronika Sówka                      ZS w Gromniku  

  II miejsce –  Daniel Kwaśny                          ZS w Gromniku  

  III miejsce –  Zuzanna Murczek                   ZS w Chojniku

  IV miejsce – Karolina Janas                          ZS w Gromniku

  Laureatka I miejsca w kategorii klas trzecich Weronika Sówka została finalistką I Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego LustaufLesen organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Finał konkursu odbędzie się 24 marca 2018r. w Warszawie.

  Tekst: Aneta Styrkowiec

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl