XVIII Jastrzębskie Kolędowanie

05 lutego 2017
Publikacja: REDAKCJA

W niedzielny popołudnie, 29 stycznia 2017 roku, w Domu Kultury w Jastrzębi odbyła się kolejna edycja znanej i bardzo popularnej imprezy pod nazwą Jastrzębskie Kolędowanie. Sala Domu Kultury została wypełniona po brzegi. Imprezę otworzył dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice Wojciech Sanek. Następnie kierownik Domu Kultury oraz inicjator imprezy Stanisław Deś przedstawił pokrótce wszystkich wykonawców, którzy za chwilę mieli rozpocząć swoje występy na scenie.

Prezentacje rozpoczęły Julka Brończyk i Julka Słowik, które wjechały na srebrzystych sankach wprost na scenę. Następnie swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie uczący się gry na skrzypcach pod okiem Wojciecha Witka oraz gitarzyści, których prowadzi Stanisław Deś.

W trakcie imprezy wyświetlony został fragment koncertu świątecznego, podczas którego Grupa „Pogórzanie” na zaproszenie Zespołu „Pectus” wzięli udział w nagraniu programu dla Telewizji Polskiej.

Z widowiskiem kolędniczym zaprezentowali się “Młodzi Bobrowianie”, zaraz po nich w tańcach zawirowali chłopcy i dziewczęta z miejscowego Zespołu Regionalnego „Młodzi Jastrzębianie”.

Wieczór zakończył się pięknym i monumentalnym śpiewem polskich kolęd w wykonaniu Chóru z Jurkowa.

Tradycyjnie już wszyscy wykonawcy zostali poczęstowani wspaniałym gulaszem i smacznymi pączkami. Bo taka jest właśnie kulinarna tradycja Jastrzębskiego Kolędowania.

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl