Z ekologią za pan brat

21 czerwca 2017
Publikacja: Aneta Adamczyk

Na terenie parku – Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Polichtach – odbył się piknik ekologiczny pod hasłem „EKO DZIEŃ”, w którym uczestniczyło 175 uczniów ze szkół Powiatu Tarnowskiego.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku, Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie oraz Liceum Ogólnokształcącego w Tuchowie.

W ramach imprezy zorganizowany został „Bieg Ekologiczny” z licznymi nagrodami, pozyskanymi w ramach dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Każda szkoła wystawiła pięcioosobowe drużyny, które miały do pokonania trasę terenową. Podczas biegu uczniowie rozwiązaywali zadania, wykazując się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu: ochrony klimatu, powietrza, wody, zachowania różnorodności biologicznej, prawidłowej gospodarki odpadami komunalnymi, circular econamy. Poszczególne etapy trasy biegu miały nazwy: „Zielone królestwo”, „Puzzlotest smogowy”, „Kula sześciu Tajemnic”, „Gleba i Woda”, „Ach to powietrze”, „Wiem jak segregować”, czy też „Ekologiczny zegarek”.

Powiat Tarnowski wraz z Partnerami – Branżową Organizacją Odzysku Opakowań, Fundacją Ekologiczną, MPEC Ciepło Systemowe, Muzeum Przyrodnicze w Ciężkowicach oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego – przygotował liczne upominki za udział w „EKO DNIU” oraz za udział w quizach, grach oraz konkursach.

Na zakończenie rywalizacji zostały wręczone puchary, dyplomy ufundowane przez Starostę Tarnowskiego, a także nagrody ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

 

Tekst: Starostwo Powiatowe w Tarnowie

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl