“Z kamerą wśród ludzi”, czyli warsztaty dziennikarskie dla młodzieży

28 lutego 2017
Publikacja: Katarzyna Roman

Ostatnie dwa piątki lutego młodzież biorąca udział w projekcie  “Z kamerą wśród ludzi – YouTubeRow(n)anie” organizowanym przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Rzepiennik Strzyżewski „Nasza Przyszłość” spędziła na warsztatach z filmowania, fotografii i podstaw prawa prasowego przeprowadzonych przez Redakcję Pogórze24.pl.

Młodzi Youtuberzy dowiedzieli się jak trudna jest praca podczas nagrań. Podczas warsztatów szukali sposobów poradzenia sobie z tremą i działaniem pod presją czasu. Zgłębiali także tajniki kadrowania, bawili się obiektywem i kamerą. Wszystko to w oparciu o odpowiednie programy do obróbki plików audio, video i jpg.

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Rzepiennik Strzyżewski „Nasza Przyszłość” realizuje projekt do 30 lipca 2017 r. Jego celem jest rozwinięcie kompetencji społecznych młodych ludzi z terenu gminy Rzepiennik Strzyżewski poprzez realizację ich pasji i nietuzinkowych zainteresowań z wykorzystaniem tzw. nowych mediów i kultury cyfrowej przy prowadzeniu kanału na YouTube.pl.

Projekt „Z kamerą wśród ludzi – YouTubeRow(n)anie” realizowany jest w ramach programu „Równać Szanse 2016” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Tekst: Anna Bajorek
Zdjęcia: Piotr Rutka

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl