SKLEP W ROŻNOWICACH

  Z przyrodą przez cały rok – Przedszkole w Ciężkowicach

  13 maja 2013
  Publikacja: REDAKCJA

  przedszkoleW ramach realizacji projektu edukacyjnego „ Z przyrodą przez cały rok”, dzieci z Przedszkola Publicznego w Ciężkowicach wyruszyły do Muzeum Przyrodniczego im. Krystyny i Włodzimierza Tomków, na spotkanie z panem Markiem Zwolennikiem zajmującym się ochroną środowiska w naszej gminie. Dzieci zostały zaproszone do nowoczesnej multimedialnej sali, gdzie w oparciu o ciekawe slajdy dowiedziały się na czym polega segregacja śmieci. Pan Zwolennik wyjaśnił dzieciom tajemnicze dotąd słowo recyklingu i uświadomił, że ze zwykłego śmiecia można wykorzystać do powstania nowego materiału. Dzięki filmowi „Zielony ołówek” dzieciom uświadomiło, że niektóre odpady są bardzo szkodliwe dla środowiska. Dzieci szybko je rozpoznały, gdyż posiadały na siebie odpowiedni znaczek graficzny zakazując wrzucania ich do przydomowych koszy.

      Przewodnik po Muzeum Przyrodniczym pan Wojciech Sanek zaprosił dzieci do oglądania eksponatów ciekawej fauny i flory występującej na naszym terenie. Podczas oglądania pan Wojtek uczulał dzieci na zagrożenia dla naszej przyrody wynikające z niszczycielskiej działalności człowiek np. zatruwanie wód, powietrza, gleby, zabijanie zwierząt dla futer, wycinanie drzew, wyrzucanie odpadów do lasu itp.

  Ten naprawdę ciekawy i pouczający pobyt w muzeum dzieci zakończyły fantastyczną zabawę na pobliskim miejskim placu zabaw dzieci były zachwycone nowoczesnymi urządzeniami do ćwiczeń gimnastycznych i zabaw ruchowych żałujemy, że nasz plac zabaw nie jest tak atrakcyjny i nie wywołuje tylu pozytywnych emocji.

  Kolejnych miłych wrażeń dzieciom dostarczyło spotkanie, zorganizowane przez panią Małgorzatę Zych w Bibliotece pod hasłem „Cała Polska Czyta Dzieciom”. W tym roku (Przedszkole corocznie bierze udział w takiej akcji), dzieciom czytała pani Beata Weron-Białas, sekretarz naszej gminy. Dzieci z uwagą słuchały legendy o Skamieniałym Mieście, która miała zachęcić dzieci do wykonanie prac plastycznych związanych z tą tematyką.

  Obecnie priorytetową sprawą dla nas jest doposażenie placu zabaw, gdyż to co się w nim znajduje jest delikatnie ujmując niewystarczające. Serdecznie prosimy chętne osoby (firmy, przedsiębiorstwa, spółki……) którym zależy na prawidłowym rozwoju oraz bezpiecznej i radosnej zabawie naszych dzieci o wsparcie finansowe w realizacji naszych marzeń.    

   Grono Pedagogiczne P.P nr 1 w Ciężkowicach

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl