SKLEP W ROŻNOWICACH

  Za nami I Gala Aniołów w Ołpinach

  20 lutego 2017
  Publikacja: Katarzyna Roman

   

  “Aniołowie są wśród nas na co dzień. Czasem ich nie dostrzegamy, bo są duchami. Innym razem ich nie rozpoznajemy, gdyż są zwyczajni i miewają twarz bliskiego człowieka. Łączy ich to, że jedni i drudzy są do nas posłani przez Boga, aby nas chronić od złego i pomagać w drodze do świętości. Bo „anioł” to znaczy „posłaniec”

  Ks. Jan Twardowski

   

  W sobotę 11. lutego w Wiejskim Domu Kultury w Ołpinach odbyła się pierwsza Gala Aniołów.  Impreza ta  zorganizowana została przez stowarzyszenie „ Wszystkie Dzieci Nasze Są „ przy ogromnym wsparciu i niesamowitym zaangażowaniu członków stowarzyszenia, rodziców podopiecznych stowarzyszenia, i wielu, wielu ludzi którzy są „ANIOŁAMI”.

   By godnie przyjąć zaproszonych gości potrzebna była  pełna mobilizacja przyjaciół stowarzyszenia, rodziców podopiecznych, wolontariuszy i darczyńców. Sala i media WDK Ołpiny zostały udostępnione bezpłatnie, dokładnie tak jak dekoracja sceny i sali, a obsługę kelnerską zapewniła ekipa z ZSZ Tuchów. Kuchnia po wodzą nieocenionej Agnieszki Niziołek, a przy zaangażowaniu członków, przyjaciół Stowarzyszenia oraz rodziców  podopiecznych stowarzyszenia  przygotowała pyszne,  ciepłe dania, sałatki, ciasta i  przekąski na całą imprezę. „Stół Szwedzki”  zorganizowany przez rodziców i członków stowarzyszenia również zachwycał  i oczy i podniebienia gości. Wspaniałą zabawę taneczną  niemal do białego rana zapewnił nam niesamowity zespół GROMY.

  Najważniejszym elementem, a wręcz celem „ Gali Aniołów” było wyróżnienie, podziękowanie i uhonorowanie wielu osób którzy poprzez swoje działanie i ofiarność wybitnie wspierali działalność statutową  Stowarzyszenia z Olszyn  „ Wszystkie Dzieci Nasze Są”. Kapituła Stowarzyszenia  w tej pierwszej edycji przyznała i wręczyła poprzez ręce młodych wolontariuszek z Olszyn,  kilkadziesiąt statuetek –  „ANIOŁ 2016” . Piękne drewniane statuetki symbolizujące serce i anielskie skrzydła, wykonał dla pan Robert Motyka z Siedlisk k. Bobowej.

  Ceremonię wręczania statuetek „ Anioł 2016” uświetnili swoimi występami wokalnymi podopieczni i wolontariusze: Marysia Witek,  Sylwia Niziołek, Aleksandra Tocka oraz nowe objawienie – Gabrysia Golec.

  Po wręczeniu statuetek nastąpiła ta mniej oficjalna część Gali Aniołów – wspaniała zabawa taneczna  na parkiecie oraz degustacja przygotowanych pyszności.

  Cieszymy się ogromnie że na nasze zaproszenie odpowiedziało i przybyło tak liczne grono naszych przyjaciół i darczyńców. Liczne telefony i smsy z podziękowaniami i słowami uznania za wspaniałą, wspólną zabawę a zarazem za wyróżnienie uczestników statuetką          „ Anioł 2016”  są dla nas powodem do satysfakcji i dumy. Wspaniale jest widzieć, słyszeć i czuć że to co jest celem naszego stowarzyszenia ma sens i jest dla innych ludzi ważne i jest przez nich doceniane.

  Przystępując jako Zarząd Stowarzyszenia „Wszystkie Dzieci Nasze Są” do zorganizowania uroczystość pod nazwą „Gala Aniołów” kierowaliśmy się głównie  tym, iż nie będzie to jedna z wielu imprez o charakterze charytatywnym. Nie zaplanowaliśmy żadnej, aukcji, licytacji czy zbiórki pieniężnej  na cele statutowe  Stowarzyszenia. Jednak nieprzypadkowość zgromadzonych osób na „Gali Aniołów” spowodowała, że spontaniczna akcja naszych „ Aniołów” uczestników gali, zaowocowała ogromną zbiórką pieniężną w kwocie 5 360 złotych. W imieniu podopiecznych – bardzo dziękujemy za ofiarność.

  Nie wymieniam nikogo kto otrzymał wyróżnienie ani za co, ponieważ zdecydowanie  nikt z obdarowanych by tego nie chciał. Wszyscy nasi darczyńcy nie pomagają nam i nie wspierają nas dla dyplomów, podziękowań, wyróżnień czy sławy. Robią to z potrzeby serca. Wielu z nich zaliczyłbym nawet  do grupy ludzi  którzy sami potrzebują pomocy, a mimo to dzielą się tym co mają  – ogromnym sercem.

  W imieniu własnym ale i w imieniu Zarządu i Członków Stowarzyszenie „Wszystkie Dzieci Nasze Są” jeszcze raz ogromnie dziękuję wszystkim za pomoc, udział i wkład pracy przy organizacji pierwszej edycji GALI ANIOŁÓW.                                                                

  Mam nadzieję że będzie to cykliczna, wspaniała impreza.

                                                                                                            Wacław Walaszek

   

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl