Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Jastrzębi

02 lipca 2018
Publikacja: Piotr Rutka

Akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018 rozpoczęła się w Szkole Podstawowej w Jastrzębi w piątek 22 czerwca o godzinie 9.30. W uroczystości tej wzięli udział zaproszeni goście: burmistrz gminy Ciężkowice Pan Zbigniew Jurkiewicz, dyrektor ASPO Pani Anna Zagała, Pani sołtys Jadwiga Haraf, radni z Jastrzębi, rodzice oraz uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Na początek Pani dyrektor Danuta Gargaś powitała wszystkich zebranych. Uczniom pogratulowała osiągnięć, nauczycielom podziękowała za całoroczną pracę, a rodzicom za owocną współpracę. Następnie głos zabrał Pan burmistrz Zbigniew Jurkiewicz, który również podziękował wszystkim za trud edukacji i życzył udanych wakacji. Po części oficjalnej swój program artystyczny przedstawili uczniowie klas trzecich gimnazjum, którzy słowami wierszy i piosenek żegnali się ze szkołą. Kolejnym, wyczekiwanym przez wszystkich punktem programu było wręczenie nagród za wyniki w nauce, za najwyższe wyniki na egzaminie gimnazjalnym oraz za frekwencję. Uczniowie trzecich klas gimnazjum, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, wpisali się do Złotej Księgi Absolwentów.

Nie był to jednak koniec gratulacji i podziękowań. Pani dyrektor wręczyła listy gratulacyjne rodzicom uczniów kończących szkołę, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce oraz wnieśli znaczący wkład w życie szkoły, a także odznaki „Przyjaciel szkoły” osobom, które wielokrotnie wspierały naszą placówkę w różnorakich przedsięwzięciach.  W dowód uznania odznakę otrzymali: pani Józefa Michalik, pan Karol Szybowski, państwo Ewelina i Michał Sopala, pani Aneta Adamczyk, pan Szczepan Słowik, pani Aneta Arabasz – Gucwa, państwo Małgorzata i Ryszard Wołkowicz oraz państwo Marzena i Grzegorz Wójcik.

Ostatnim punktem uroczystości było podziękowanie za pracę w naszej szkole Panu Przemysławowi Tajchnerowi, nauczycielowi języka niemieckiego, który przez 14 lat pracował w naszej szkole, a od września będzie uczył w jednej z tarnowskich szkół podstawowych.

To zakończenie roku było wydarzeniem szczególnym, ponieważ pożegnaliśmy również nauczycieli, którzy przez wiele lat pracowali w naszej szkole: Panią Barbarę Ignaczak i Panią Barbarę Marcinek, osoby o ogromnym doświadczeniu i mądrości, a zarazem o wielkiej życzliwości i  pogodzie ducha. Za długoletnią pracę z najmłodszymi uczniami podziękowania złożyła Pani dyrektor Danuta Gargaś, Pan burmistrz Zbigniew Jurkiewicz, Pani sołtys Jadwiga Haraf, Rada Rodziców, a Grono Pedagogiczne naszej szkoły przygotowało dla Pań w dedykacji piosenkę.

Obu Paniom jeszcze raz chcemy serdecznie podziękować za każde dobro, uśmiech i życzliwość, którymi Panie nas obdarzałyście. Przez wszystkie lata pracy w tej szkole wprowadzały Panie w tajniki wiedzy kolejne pokolenia uczniów, uczyłyście stawiać pierwsze kroki w szkolnej rzeczywistości. Nie raz ocierałyście łzy, uczyłyście, jak przyjmować sukcesy i porażki. Przygotowywałyście najmłodszych uczniów do stawiania kolejnych, samodzielnych kroków na ścieżkach edukacji. Za ogromny trud i wysiłek, za cierpliwość w przekazywaniu wiedzy, za kształtowanie postaw jeszcze raz dziękujemy. Życzymy, by każdy dzień był ,,kwiatem rozwijającym się w dłoni”, a uśmiech znaczył chwile dalszego życia.

Źródło: Szkoła Podstaowa w Jastrzębi
Autor: Ewa Giemza

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

Origum
HITPOL
AUTO-SOPALA
MSERWIS v2
Mechanika Pojazdowa u Jacka

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl