Zapraszamy do udziału w projekcie “Oryginalnie regionalnie! – Ciężkowicki Uniwersytet Małego Obywatela”

12 czerwca 2018
Publikacja: CKiP

Fundacja Społeczna Progres oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice serdecznie zapraszają dzieci i młodzież w wieku 6 – 15 lat mieszkające na terenie gminy Ciężkowice do udziału w projekcie pn. „Oryginalnie regionalnie! – Ciężkowicki Uniwersytet Małego Obywatela”.

Zaplanowane zajęcia i wyjazdy dla uczestników projektu to:

  • warsztaty rękodzielnicze pn. „Twórcze umysły” – warsztaty z wykorzystaniem wzornictwa ludowego (np. tworzenia dekoracji z motywami regionalnymi, przedmiotów tradycyjnej sztuki użytkowej, biżuterii regionalnej, itp.)
  • warsztaty rękodzielnicze (w tym z użyciem materiałów wtórnych) np. tworzenie biżuterii, zawieszek lub innych wybranych przez uczestników elementów rękodzieła (50 godz.)
  • warsztaty kulinarne pn. „Smaczne – bo tradycyjne i nasze” – warsztaty dla dzieci, które nie tylko nauczą dzieci gotowania potraw regionalnych, ale pokażą np. jak regionalne smaki wykorzystywane są w gospodarstwach agroturystycznych i jak promować produkt lokalny.
  • warsztaty historyczne pn. „Gotowi do walki” – warsztaty z elementami historii Ciężkowic i regionu, w tym – warsztaty z grupą rekonstrukcyjną pokazujące techniki rekonstrukcyjne, stroje i broń różnych okresów historycznych oraz warsztaty szermierki uczące nie tylko sztuki fechtunku, ale też np. współzawodnictwa, fair play.
  • wyjazd edukacyjny do Zamku Książ w Wałbrzychu
  • wyjazd edukacyjny do Sandomierza oraz Zamku Krzyżtopór w Ujeździe

spotkanie integracyjne pn. „Święto niepodległości to nasze święto!” podsumowujące projekt, w trakcie którego dzieci włączą się w obchody święta niepodległości organizowane w Gminie Ciężkowice.Projekt skierowany jest do 90 dzieci i młodzieży. Każda osoba zakwalifikowana do projektu uczestniczyć będzie w jednych, wybranych w formularzu (Zgoda na uczestnictwo w projekcie), warsztatach, a także w dwóch wyjazdach edukacyjnych i spotkaniu integracyjnym. Termin realizacji w/w zajęć: lipiec – listopad 2018 r.

Chcesz wziąć udział w warsztatach, wyjazdach i spotkaniu integracyjnym? Wypełnij wraz z rodzicami zgodę na uczestnictwo w projekcie (Formularz zgody na uczestnictwo w projekcie) i poczekaj na informację, czy zakwalifikowałeś się do projektu. Formularz zgody na uczestnictwo w projekcie oraz informacje dotyczące projektu dostępne są w siedzibie Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice, na stronach internetowych www.ciezkowice.pl i www.fundacjaprogres.pl oraz na profilach facebook Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice.

Dokumenty rekrutacyjne przyjmowane będą w biurze Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice w okresie od 11.06.2018 r. do 29.06.2018 r. w godzinach od 10.00 do 18:00.

Projekt „Oryginalnie regionalnie! – Ciężkowicki Uniwersytet Małego Obywatela” realizowany jest w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.

ZAPRASZAMY!

Pobierz Formularz zgody na uczestnictwo w projekcie – doc / PDF
Pobierz Regulamin uczestnictwa w projekcie – doc / PDF

 

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

AUTO-SOPALA
HITPOL
Mechanika Pojazdowa u Jacka

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl