Zaproszenie: Mistrzowskie Wieczory w Centrum Paderewskiego

17 sierpnia 2017
Publikacja: Paweł Hołda

W ostatnie dni wakacji Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej zaprasza na festiwal Mistrzowskie Wieczory. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 24-26 sierpnia. Zróżnicowany repertuar poszczególnych wieczorów koncertowych z pewnością znajdzie uznanie wśród melomanów.

Pierwszy koncert, inaugurujący festiwal, wypełni muzyka jazzowa, a jego kulminacyjnym punktem będzie występ Adama Bałdycha – artysty, który przez wielu krytyków uznawany jest za nadzieję światowej wiolinistyki jazzowej oraz wirtuoza skrzypiec. Przy fortepianie zasiądzie Krzysztof Dys – jeden z najbardziej oryginalnych polskich pianistów tego gatunku. Wcześniej zaprezentuje się zespół TangoJazzProject, który cechuje twórcze spojrzenie na połączenie tanga z muzyką jazzową.

Drugi mistrzowski wieczór będzie ucztą dla wielbicieli kameralistyki. Kąśnieńską estradą zawładnie rewelacyjny Marek Bracha – uważany za jednego z najciekawszych polskich pianistów młodego pokolenia. Artysta zagra w doborowym towarzystwie Kwintetu Śląskich Kameralistów.  W trakcie wieczoru zabrzmią utwory I. J. Paderewskiego i A. W. Mozarta. W drugiej części koncertu pojawią się również muzyczne niespodzianki z repertuary E. Presleya, Queen i Bee Gees.

Finał festiwalu to wieczór z udziałem wspaniałych polskich głosów operowych – sopranistki Kariny Skrzeszewskiej, tenora Adama Sobierajskiego i barytona Tomasza Raka, a także Tarnowskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Maestro Sławomira Chrzanowskiego. Wieczór operowo-operetkowy wypełnią utwory takich kompozytorów, jak W. A. Mozarta, G. Rossiniego, G. Verdiego oraz J. Straussa.

Bilety na wszystkie koncerty festiwalowe w atrakcyjnej cenie 20 zł dostępne w sprzedaży od dnia 16 sierpnia w Dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej w godzinach pracy biura koncertowego. Dla tarnowskich melomanów tradycyjnie organizowany jest transport autokarowy.

W pierwszym dniu festiwalu, 24 sierpnia 2017 r. o godzinie 17.00, czyli na godzinę przed koncertem inaugurującym Mistrzowskie Wieczory w Kąśnej zapraszamy na uroczyste otwarcie kawiarenki “Maestro”!

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl