SKLEP W ROŻNOWICACH

  Zaproszenie: I Tuchowski Festiwal Podróżników

  28 listopada 2017
  Publikacja: Piotr Rutka

  Zapraszamy na I Tuchowski Festiwal Podróżników! Odbędzie się on 9 grudnia 2017 r. o godz. 17:00 w Centrum Kultury w Tuchowie na ul. Chopina 10.

  17:00 – rozpoczęcie festiwalu, przywitanie podróżników i przybyłych gości.

  17:15 – 18:00 – Prelekcja Albina Marciniaka, pt. „Polska od spodu”

  Albin Marciniak jest fotografikiem, reporterem, dziennikarzem, radiowcem i prezesem Fundacji Klub Podróżników „Śródziemie” z Krakowa. Jego wielką pasją są zamki i podziemia polskie. „Polska od spodu”, to podróż po najciekawszych podziemiach naszego kraju, takich jak. np. kompleksy poniemieckie w Górach Sowich, Międzyrzecki Rejon Umocniony, krypty i katakumby oraz wiele innych tego typu miejsc, niekiedy niedostępnych dla turystów.

  18:15 – 19:00 – Prelekcja Marka Podrazy pt. „Malediwy na własną rękę – czyli wizyta w raju”

  Marek Podraza jest przykładem osoby, która uświadamia nas, że jeżeli chcemy zobaczyć najpiękniejsze miejsca świata, to wcale nie musimy wydawać na nie ogromnych pieniędzy. W czasie swoich wypraw zwiedził 37 krajów. Malediwy. Prelekcja pt. „Malediwy na własną rękę – czyli wizyta w raju.”, przeniesie nas w miejsce znane nam jedynie z folderów najdroższych biur podróży i pokaże w jaki sposób mogą być one dostępne dla każdego.

  19:00 – 20:00 – przerwa obiadowa. Możliwość oglądnięcia wystawy, pt. „Małopolskim Szlakiem Zamków, Skansenów i Podziemi Turystycznych” Klubu Podróżników „Śródziemie” oraz “Dzień Dobry z Pasma Brzanki”. Wizyta przy stoiskach podróżników. Pokaz zabytkowej Łady „Żiguli”, która wraz z Michałem Paterem, przejechała kilkadziesiąt tysięcy kilometrów – znad samego Jeziora Bajkał, aż do Polski.

  20:00-21:00 – Prelekcja pt. „Rosja i kraje bloku wschodniego autostopem, czyli podróże Michała Patera”

  Michał Pater jest przykładem na to, że jeżeli chce się spełniać marzenia, to należy po prostu wziąć ze sobą swój plecak, parę złotych, trochę jedzenia, kilka ubrań i pojechać w siną dal. Podróżuje autostopem już od kilkunastu lat. Do tej pory, poza krajami europejskimi, odwiedził najbardziej odległe, azjatyckie, rubieże Rosji i krajów byłego związku radzieckiego. Jego kanał „Autostopem na koniec świata” na portalu www.youtube.com odwiedzają regularnie setki tysięcy osób. Zapuszczał się już w takie miejsca jak pustynna Mongolia, Kirgistan, Gruzja czy też rosyjska tajga. Podczas ostatniej, freelancerskiej wyprawy, wraz z Maciejem Barańskim odwiedzili jedne z najbardziej tajemniczych miejsc na świecie – Przełęcz Diatłowa, „Diabelski cmentarz” oraz okolice upadku meteorytu tunguskiego. A wszystko to autostopem, lub jak się później okazało, również „czołgostopem” i „śmigłostopem”. Podczas prelekcji zobaczymy nie tylko same zdjęcia i usłyszymy opisy autora ale i zobaczymy bardzo ciekawe materiały filmowe z odwiedzanych miejsc.

  ORGANIZATORZY
  Stowarzyszenie “My Pogórzanie”
  Dom Kultury w Tuchowie

  PATRONAT HONOROWY
  Urząd Gminy w Tuchowie
  Uniwersytet Rzeszowski
  Samorząd Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego

  PATRONAT MEDIALNY
  TEMI
  Pogórze24.pl
  Ryglice-okolice.pl

  Źródło: Stowarzyszenie "My Pogórzanie"

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl