Zaproszenie: Pierwszy wykład Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ciężkowicach

09 kwietnia 2018
Publikacja: CKiP

Właśnie wystartował i jest realizowany projekt pod nazwą „Złoty indeks wiedzy – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie w przestrzeni senioralnej”, którego partnerem jest ciężkowickie Stowarzyszenie “Cieszko”. Celem projektu jest wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku (UTW) oraz aktywizacja intelektualna i społeczna seniorów, poprzez organizację zajęć edukacyjnych, kulturowych, społecznych i badawczych, a tym samym poszerzenie wiedzy, własnych zainteresowań i pasji.

Wykłady organizowane w Ciężkowicach są dostępne dla wszystkich – może wziąć w nich udział każdy zainteresowany, natomiast udział w warsztatach specjalistycznych i wyjazdach edukacyjnych zarezerwowany jest regulaminem projektu wyłącznie dla seniorów.

Wykłady odbywać się będą w Muzeum Przyrodniczym im. K. i W. Tomków w Ciężkowicach.

TEMATY SPOTKAŃ W KWIETNIU:

12.04 (czwartek) godz. 17.00 – „Tadeusz Kościuszko- bohater dwóch narodów’ – wykładowca dr Marek Smoła

19.04 (czwartek) godz. 17.00

  1. Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa – objawy, testy diagnostyczne, postępowanie w życiu codziennym” – mgr Malwina Pawlik-Lewandowska.
  2. Choroba zwyrodnieniowa stawów biodrowych- operować czy poczekać?- objawy, diagnostyka, postępowanie profilaktyczne, terapia.

27.04 (piątek) godz.17.00 – „Obrona Jasnej Góry – legenda i rzeczywistość” – dr Marek Smoła

Informujemy również, iż Stowarzyszenie “Cieszko” – partner formalny projektu, powołało do życia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ciężkowicach.

Program wykładów i warsztatów na kolejne miesiące zostanie podany poprzez ogłoszenia internetowe oraz w formie papierowej na kolejnych spotkaniach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Muzeum Przyrodniczym. Dostępny jest także w Ratuszu, codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 18.00.

Zapraszamy!

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

HITPOL
Mechanika Pojazdowa u Jacka
AUTO-SOPALA

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl