Zebranie Gminnych Organizatorów Sportu z powiatu tarnowskiego

  03 października 2017
  Publikacja: Paweł Hołda

  Dzięki uprzejmości Pana Marka Srebry  – dyrektora MOSiR w Tuchowie odbyło się, przy tamtejszej hali sportowej, zebranie Gminnych Organizatorów Sportu z powiatu tarnowskiego. Celem spotkania było ustalenie harmonogramu działań na najbliższy rok szkolny, na dwóch poziomach edukacyjnych – szkoły podstawowej i gimnazjum.

  W związku z reformą oświaty struktura rozgrywek nie uległa dużym przeobrażeniom. Zmieniło się przede wszystkim nazewnictwo na pierwszych dwóch poziomach współzawodnictwa sportowego. W miejsce “Igrzysk Młodzieży Szkolnej” pojawiła się nazwa – “Igrzyska Dzieci”, natomiast “Gimnazjadę Młodzieży” zastąpiły “Igrzyska Młodzieży Szkolnej”. Nie ma to wpływu na system współzawodnictwa i praktycznie wszystkie zawody będą odbywać się na podobnych zasadach co dotychczas.

  Zebranie prowadził prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Tarnowie – Edward Cudek, który przedstawił przygotowany wcześniej kalendarz oraz przekazał informacje z posiedzenia Zarządu Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego w Krakowie.

  W spotkaniu brali udział GOS z powiatu tarnowskiego, którzy odpowiadają za organizację rozgrywek w swoich gminach oraz pomagają w prowadzeniu współzawodnictwa sportowego. 

  Na wspólnym posiedzeniu ustalono harmonogram imprez sportowych oraz miejsca, w których zawody powiatowe będą się odbywać. Podjęto również bardzo ważną decyzję dotyczącą organizacji rozgrywek. W roku szkolnym 2017/2018 wszyscy uczniowie biorący udział w systemie współzawodnictwa, będą zobligowani do posiadania aktualnej legitymacji szkolnej. W przypadku braku takiego dokumentu drużynie będzie groziła dyskwalifikacja. W szczególnych sytuacjach opiekun drużyny będzie mógł przedstawić zaświadczenie od dyrektora szkoły, informujące o tym, że dany uczeń uczęszcza do określonej placówki oświatowej.

  Sporo czasu zostało poświęcone, na dyskusję nt. braku środków finansowych na organizację systemu współzawodnictwa. W związku z zaistniałą sytuacją w ubiegłym roku szkolnym nie odbyły się żadne zawody lekkoatletyczne, a w grach zespołowych spadła frekwencja szkół, biorących dotychczas udział w zawodach. Przez taki stan rzeczy ponad 2000 uczniów z terenu powiatu tarnowskiego, na poziomie szkół podstawowych i gimnazjalnych nie wzięła udziału w imprezach sportowych. 

  Autor: Edward Cudek

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!
  SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
  REKLAMA

  KOMENTARZE, OPINIE*

  (*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

  ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

  REKLAMA
  Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl