Zespół muzyczny z liceum z Gromnika wystąpił w podziemiach bocheńskiej kopalni

09 lutego 2018
Publikacja: Paweł Hołda

24 stycznia na zaproszenie organizatorów Międzyregionalnego Programu pod nazwą Derby Artystyczne Śląsk-Małopolska oraz województwa ościenne szkolny zespół młodych muzyków, działający przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku wystąpił dla wybitnych artystów z całej Polski. Jak podkreślili uczniowie zagranie koncertu w tym wydatkowym miejscu to niezwykłe wyróżnienie. Świadomość znalezienia się 500 metrów pod ziemią, miejscu związanym z najstarszą historią Polski, w gronie największych artystów  różnych dziedzin sztuki działało mobilizująco.

Zespół tworzą licealiści, którzy związani są z muzyką od lat.

Dominika Pruchnicka – tegoroczna maturzystka, laureatka wielu konkursów muzycznych rangi ogólnopolskiej, absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach w klasie fortepianu oraz wydziału wokalno-aktorskiego. Największym sukcesem Dominiki było dotarcie do III etapu 8 edycji programu The Voice of Poland.

Justyna Śmiertka –  uczennica klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Gromniku oraz uczennica klasy II Szkoły Muzycznej w Domosławicach wydziału wokalno-aktorskiego. Justyna występowała już na bocheńskiej ziemi a dokładnie wzięła udział we Mszy Domosławickiej autorstwa Grzegorza Majki w kościele św. Pawła Apostoła w Bochni.

Jan Wilga – instrumenty klawiszowe. Uczeń gromnickiego liceum ale także słuchacz Diecezjalnego Studium Organistowskiego im. ks. Kazimierza Pasionka, uczeń I stopnia Szkoły Muzycznej w klasie organów – obecnie ćwiczy zdobyte umiejętności w wymienionych wyżej szkołach muzycznych w praktyce.

Jakub Wójcik – uczeń klasy II liceum, który ukończył już I stopień szkoły muzycznej w klasie instrumentów perkusyjnych, zdobył I miejsce w konkursie Podkarpacki Dzień Perkusji w Głogowie, obecnie słuchacz szkoły muzycznej I stopnia w klasie organów. Z  zamiłowania siatkarz, przez kilka lat reprezentował Kadrę Małopolski Piłki Siatkowej

Bartłomiej Bartosik – tegoroczny maturzysta, uczy się w szkole Muzycznej I stopnia w klasie trąbki, gra również na gitarze basowej. Wziął udział w jednym z największych projektów Domosławickiej Szkoły Muzycznej – Kantacie Ad astra, która została wykonana w Europejskim Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Gościnnie z zespołem wystąpili: 

Magdalena Zając – nie tylko zagrała ale również i zaśpiewała dla zaproszonych gości. To absolwentka naszej szkoły, ukończyła Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie oraz kryminologię w Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Obecnie mocno związana z działalnością kulturalną w swojej rodzinnej miejscowości. Jej największym sukcesem było wygranie warsztatów muzycznych z Anią Rusowicz i wspólny występ z artystką w warszawskim w studiu Agnieszki Osieckiej.

Ksiądz Piotr Obrzut – multiinstrumentalista, przyznaje, że jest samoukiem. Swoim talentem dzielił się koncertując wraz z wieloma zespołami.

Podczas koncertu młodzi artyści zaprezentowali szeroki repertuar z lat 70, 80, 90 a także utwory współczesne np. Lily was hear, Eye of the tiger, Hold the Line, The winner, Mój jest ten kawałek podłogi.

Źródło: ZSOiZ Gromnik

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

HITPOL
Mechanika Pojazdowa u Jacka
Origum
AUTO-SOPALA

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl