Złote i Diamentowe Gody w gminie Bobowa

30 września 2019
Publikacja: Piotr Rutka

W czwartek 26 września 2019 r. dwanaście par małżeńskich z terenu  Gminy Bobowa świętowało złote i diamentowe gody. Jubileusz 50 – lecia pożycia małżeńskiego świętowało dziewięć par, trzy pary obchodziły  jubileusz 60 – lecia pożycia małżeńskiego.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Bobowej, którą w intencji Jubilatów odprawił proboszcz Parafii Bobowa ksiądz dr Marian Chełmecki.

Po mszy św. Jubilaci i zaproszeni goście udali się do sali koncertowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej, gdzie odbyła się część oficjalna uroczystości. Uroczystego otwarcia dokonała z-ca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Agata Wrona, która powitała Jubilatów i zaproszonych gości: Proboszcza Parafii Bobowa – ks. dr Mariana Chełmeckiego, Burmistrza Bobowej Pana Wacława Ligęzę, Przewodniczącą Rady Miejskiej Panią Małgorzatę Molendowicz oraz Sekretarza Gminy Panią Zdzisławę Iwaniec.

Burmistrz Pan Wacław Ligęza życzył wszystkim Jubilatom  zdrowia, pogody ducha, wszelkiej pomyślności oraz pogratulował zebranym tak długiego stażu małżeńskiego, następnie odznaczył pary, które obchodziły jubileusz 50. lat pożycia małżeńskiego (Złote Gody) Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które zostały nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Złote Gody, czyli 50-tą rocznicę ślubu obchodziły następujące pary:

 1. Maria i Marek Chramęgowie
 2. Danuta i Antoni Chronowscy
 3. Halina i Jan Gucwowie
 4. Zofia i Stanisław Królowie
 5. Barbara i Stanisław Ligęzowie
 6. Zofia i Jan Motykowie
 7. Stanisława i Andrzej Sowa
 8. Krystyna i Aleksander Ziębowie
 9. Maria i Adam Ziomkowie

Diamentowe Gody czyli rocznicę 60 –  lecia pożycia małżeńskiego obchodzili państwo:

 1. Czesława i Stanisław Czerwieniowie
 2. Zofia i Tadeusz Ligęzowie
 3. Krystyna i Stanisław Wszołkowie

W uroczystości nie mogli wziąć udziału Państwo Kazimiera i Adolf Czerwieniowie, Państwo Stanisława i Stanisław Gucwowie oraz Państwo Maria i Tadeusz Kuś, którzy w tym roku świętują jubileusz 60 -lecia pożycia małżeńskiego.

Każda z par otrzymała list gratulacyjny z życzeniami wszelkiej pomyślności i szczęścia na wspólnej drodze do następnych jubileuszy oraz  kwiaty. Uroczystość uświetnił koncert  zespołu folkowego ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej. Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni do stołu na wspólny poczęstunek przy dźwiękach muzyki ludowej.

Przy wspólnym poczęstunku dostojni Jubilaci wspominali wspólnie przeżyte lata, bo jak pisał K. I. Gałczyński „Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie”. Uwiecznieniem tej  wyjątkowej uroczystości było pamiątkowe zdjęcie.

Tekst: USC Bobowa
Zdjęcia: Piotr Rutka

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl