Zmiany i nominacje w pobliskich parafiach

28 czerwca 2019
Publikacja: Piotr Rutka

13 czerwca biskup tarnowski Andrzej Jeż w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie wręczył nominacje 21 nowym księżom proboszczom i dwóm rektorom. Z kolei 19 czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie biskup Leszek Leszkiewicz wręczył aplikaty na nowe parafie wikariuszom diecezji tarnowskiej. Zmiany obejmują również parafie z terenu Pogórza i prezentują się następująco:

Proboszczem parafii Jastrzębia zostanie ks. Stanisław Gąsior, zastępując tym samym przechodzącego na emeryturę ks. Stanisława Pazdana związanego z parafią od 1977 r. Do parafii zawita również nowy wikariusz, będzie nim ks. Piotr Pietrucha piełniący dotychczas posługę w Tyliczu.

Zmiana proboszcza czeka także parafię Moszczenica. Decyzją biskupa tarnowskiego nominację proboszczowską otrzymał ks. Piotr Bodziony. 

Nowi proboszczowie obejmą swoje parafie 10 sierpnia 2019 r. Natomiast z końcem sierpnia na swoje nowe miejsca posługi udadzą się wikariusze.

Z parafii Ciężkowice ks. Dariusz Nowak przejdzie do tarnowskiej parafii pw. Błogosławionej Karoliny. Jego miejsce w Ciężkowicach zajmie ks. Sławomir Czub z parafii Przecław.

Do Bruśnika z posługą kapłańską zawita neoprezbiter ks. Sylwester Mroczek za ks. Marka Kęskę, który przeniesie się do Dąbrowy Tarnowskiej.

Z parafii Gromnik ks. Mariusz Sacha zostanie przeniesiony do parafii Tarnów-Terlikówka, a na jego miejsce przyjdzie ks. Kazimierz Kruczyński z parafii Zaczarnie.

Z kolei w parafii Zborowice zagości ks. Mariusz Czosnyka. 

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

Origum
AUTO-SOPALA
Mechanika Pojazdowa u Jacka
HITPOL

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl