Zmiany personalne w ciężkowickim samorządzie

05 października 2020
Publikacja: REDAKCJA

XX Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Ciężkowicach

Ostatni czas przyniósł kilka istotnych zmian personalnych w ciężkowickim samorządzie…

Kadr z sesji RM

Pierwsza z nich dotyczy funkcji skarbnika gminy. Od 1 września funkcję tę objęła pani Dorota Popiela, powołana przez Radę Miejską w Ciężkowicach, w następstwie rezygnacji pani Katarzyny Rak-Wachowskiej, która z kolei rozpoczęła pracę w gminie Sękowa. Pani Dorota Popiela ma w swoim dorobku zawodowym zarówno pracę w sektorze prywatnym (dział księgowy w dużym przedsiębiorstwie) jak i pracę w samorządzie gminnym. Przez ostatnie kilkanaście lat była związana z gminą Bobowa, skąd pochodzi. Najpierw pracowała w referacie finansowym Urzędu Miejskiego, a następnie kierowała Gminną Jednostką Usług Komunalnych. 

Ostatniego dnia września z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Ciężkowicach zrezygnował radny Andrzej Burnus. Jak sam poinformował, złożył rezygnację, aby umożliwić radnym wybór nowego wiceprzewodniczącego, gdyż jego mandat radnego niebawem wygaśnie w skutek awansu zawodowego do korpusu służby cywilnej. Polskie prawo zakazuje bowiem łączenia pracy w służbie cywilnej z mandatem radnego. Wiceprzewodniczący Andrzej Burnus jest doskonale znany w lokalnym środowisku, przez wiele lat był związany z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach, gdzie pełnił funkcję wicedyrektora, a później  dyrektora szkoły. Od 5 października będzie pełnił funkcję wizytatora w tarnowskiej delegaturze Kuratorium Oświaty w Krakowie. 

Konsekwencją rezygnacji, o której mowa powyżej było zwołanie na dzień 1 października nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Ciężkowicach – w celu wyboru nowego wiceprzewodniczącego. Do wyborów zgłoszono dwóch kandydatów – Marcina Szymczyka (radnego ze Zborowic) oraz Józefa Popielę (radnego z Pławnej). W wyniku tajnego głosowania, stosunkiem głosów 10 do 4, nowym wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Ciężkowicach został wybrany radny Marcin Szymczyk.

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl