Znamy(?) nowe stawki za śmieci w Ciężkowicach

06 grudnia 2013
Publikacja: Piotr Rutka

Po ściągnięciu głosowania nad nowymi stawkami za śmieci z porządku obrad ostatniej sesji Rady Miejskiej w Ciężkowicach, w tym tygodniu radni zebrali się ponownie – na połączonych komisjach, aby w dalszym ciągu debatować nad wyjściem z impasu śmieciowego. Na komisji radnym zaprezentowano trzy propozycje wysokości stawek za śmieci. Każda z propozycji zawierała opcję dopłaty z budżetu gminy, jednak na różnym poziomie. Przedstawione warianty zakładały dopłatę odpowiednio na poziomach: 50 tyś, 42 tyś i 28 tyś złotych w skali roku. Wiadomo, że im większa dopłata z budżetu gminy, tym mniejsza stawka do zapłaty przez mieszkańców – pewnie dlatego, radni wybrali wariant najwyższej dopłaty (50 tyś. złotych rocznie). Już dzisiaj docierały do nas nieoficjalne sygnały, że część radnych wolałaby mniejszych dopłat z budżetu gminy, więc „najnowsze” stawki mogą ulec zmianie. Jednak, ze względu na czas, w którym radni podejmują decyzję (rok do wyborów) oraz szum jaki powstał w wyniku reakcji opinii publicznej na zaproponowane podwyżki, przewidujemy, że radni nie zmniejszą dopłat. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się na najbliższej sesji Rady Miejskiej, tj. 12 grudnia 2013 r. o godzinie 9:00.

Miesięczne stawki w trzech osłonach: obecne, z ostatniej sesji oraz najnowsze do jakich dotarliśmy:

stawki-smieci-ciezkowice

Poza samymi podwyżkami, sporo kontrowersji wzbudził 3 letni okres obowiązywania nowej umowy z firmą, która wygra przetarg na wywóz odpadów. Wsłuchując się w Państwa wątpliwości zapytaliśmy burmistrza Zbigniewa Jurkiewicza dlaczego zdecydował się na 3 letnią umowę. Burmistrz odpowiedział, że dłuższa umowa to gwarancja stałej ceny przez cały okres obowiązywania umowy bez względu na np. podwyżki cen paliw. Burmistrz dopowiedział również, że dłuższa umowa to mniej biurokracji dla mieszkańców, którzy nie będą musieli co roku wypełniać i składać deklaracji śmieciowych. Ponadto zwrócił uwagę, że w gminie Ciężkowice, aż siedem firm ma ważną koncesję na wywóz śmieci, a w przetargu wystartowało tylko dwie.

Oczywiście, jak zawsze, to Państwu pozostawiamy końcową oceną działań ciężkowickiego samorządu! Ze swojej strony obiecujemy dostarczać bieżących informacji!

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

REKLAMA

Mechanika Pojazdowa u Jacka
HITPOL
Origum
AUTO-SOPALA

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl