ZSOiZ w Gromniku zwycięzcą współzawodnictwa sportowego szkół Powiatu Tarnowskiego

23 października 2019
Publikacja: Paweł Hołda

Podczas XII sesji Rady Powiatu Tarnowskiego wręczone zostały puchary uczestnikom współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Tarnowskiego za rok szkolny 2018/2019. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej współzawodnictwa okazał się Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku.

W roku szklonym 2018/2019 w rywalizacji sportowej, tzw. licealiadzie, na poziomie ponadgimnazjalnym (ponadpodstawowym) uczestniczyły wszystkie szkoły Powiatu Tarnowskiego. Zawody odbywały się w systemie drużynowym i indywidualnym, w dyscyplinach najbardziej popularnych w środowisku szkolnym, według opracowanych regulaminów i kalendarzy. Zawody rozgrywane były w 14 konkurencjach.

W zawodach powiatowych wzięło udział łącznie 760 uczniów, w zawodach na szczeblu rejonowym i wojewódzkim – łącznie 128 uczniów.

Klasyfikacja generalna współzawodnictwa sportowego uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Tarnowskiego w roku szkolnym 2018/2019 przedstawia się następująco: 1 – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku, 2 – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie, 3 – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach, 4 – Liceum Ogólnokształcące w Tuchowie, 5 – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach, 6 – Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu, 7 – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie, 8 – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie.

Do finału rejonowego zakwalifikowała się drużyna ZSOiZ Gromnik zajmując I miejsce, dające awans do finału wojewódzkiego. W zawodach wojewódzkich młodzi sportowcy ze szkoły w Gromniku wywalczyli III miejsce.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tarnowie

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl