Życzenia Burmistrza Gminy Ciężkowice na rok szkolny 2020/2021

01 września 2020
Publikacja: REDAKCJA

Szanowni Państwo

– Nauczyciele, Pracownicy Oświaty, Drodzy Rodzice i Uczniowie

Rozpoczęcie roku szkolnego to niezwykle ważna data w życiu gminnej społeczności. W roku obecnym to wydarzenie szczególnie, gdyż to, czego doświadczamy przez ostatnie miesiące, jest sytuacją bez precedensu.

Kryzys wywołany przez pandemię koronawirusa dotknął wszystkich obszarów naszego życia prywatnego i społecznego – również edukacji. 12 marca wkroczyliśmy w inną szkolną rzeczywistość. Zostały zawieszone zajęcia stacjonarne, a od 25 marca wprowadzono obowiązkowe kształcenie na odległość i w takim trybie szkoły pracowały do końca zajęć dydaktycznych – do 26 czerwca. Mimo wielu trudności z powodzeniem odnaleźliście się w nowej rzeczywistości. Dlatego też pragnę kolejny raz podziękować wszystkim nauczycielom, uczniom, rodzicom za samodyscyplinę i wszelkie działania wspierające proces edukacji zdalnej, za zrozumienie i codzienne zaangażowanie.

U progu nowego roku szkolnego z radością witam Was wszystkich – uśmiechniętych, wypoczętych, pełnych energii. Mam nadzieję, że jesteście gotowi na nowe wyzwania i z zapałem podejmiecie dalszą naukę. To, jak ona będzie wyglądała zależeć będzie oczywiście od panującej sytuacji związanej z epidemią. Jako organ prowadzący gminne placówki oświatowe życzę i Wam, i sobie, by była to normalna, stacjonarna praca wszystkich szkół i przedszkoli.

W trosce o zdrowie pamiętać jednak musimy, że zarówno w przestrzeni domowej, jak i publicznej nieustannie obowiązują nas szczególne zasady bezpieczeństwa i higieny. Uczciwie przestrzegajmy porządku ustalonego przez władze państwowe i władze szkoły. Zróbmy wszystko, by godziny spędzone w szkole były bezpiecznym czasem nauki i pracy. Wykorzystajcie go najlepiej, jak potraficie, bo wiedza, którą zdobywacie jest prawdziwą przepustką do jak najlepszej przyszłości i przygotowaniem do spełniania marzeń.

Na rozpoczynający się rok szkolny, nauczycielom i pracownikom oświaty, składam życzenia spokojnej i mimo wszystko satysfakcjonującej pracy.

Wam – drodzy uczniowie – życzę samych sukcesów, z których będziecie dumni Wy sami i Wasi opiekunowie.

Wszystkim rodzicom życzę wytrwałości, cierpliwości i licznych pozytywnych przeżyć związanych z osiągnięciami Waszych dzieci.

Wszystkim Państwu życzę udanej współpracy i wzajemnego wspomagania się w trudnej sztuce edukacji i wychowania młodzieży.

Burmistrz Gminy Ciężkowice
Zbigniew Jurkiewicz

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl