Życzenia Burmistrza Zbigniewa Jurkiewicza z okazji Święta Plonów

22 sierpnia 2020
Publikacja: REDAKCJA

Drodzy Rolnicy, Szanowne Członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, Państwo Sołtysi,

co roku, o tej porze, na zakończenie lata, cała społeczność Gminy Ciężkowice obchodzi uroczystości dożynkowe, które wieńczą żniwa. Są one doskonałą okazją do podziękowania rolnikom, sadownikom, ogrodnikom, pszczelarzom, wszystkim pracującym na roli i na rzecz rolnictwa, za całoroczny trud i uzyskane zbiory.

Tegoroczne święto plonów różni się od tych, organizowanych w poprzednich latach. Ze względu na ograniczenia związane z epidemią koronawirusa, a przede wszystkim w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich podjęta została decyzja o odstąpieniu od organizacji dożynek gminnych, pozostawiając je jedynie w wymiarze sołeckim, parafialnym. Nie przeszkodziło to jednak w tym, by zgodnie z tradycją, przygotowane zostały wieńce dożynkowe, by w kościołach dziękować Opatrzności za zebrane plony.

Dlatego też kieruję do Państwa Rolników, Gospodarzy, słowa podziękowania i wyrazy szacunku za trud i wysiłek,  za miłość i  przywiązanie do ziemi i tradycji.

Podziękowania kieruję również do Członkiń Kół Gospodyń Wiejskich i tych wszystkich, którzy mimo wyjątkowych warunków podjęli trud przygotowania wieńców i uroczystej oprawy ich poświęcenia. To prawdziwe świadectwo wiary i szczerej woli kontynuowania tradycji naszych ojców, przenoszonej z pokolenia na pokolenie.

Przy tej okazji życzę wszystkim dużo zdrowia i pomyślności. Życzę, aby ciesząc się z tegorocznych plonów, mieć nadzieję na jeszcze lepsze w kolejnych latach.

Zdjęcie archiwalne, Dożynki Gminy Ciężkowice – 2019 rok (kliknij, aby wspomnieć ubiegłoroczne święto plonów)

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl