Ciężkowianka udanie zainaugurowała nowy sezon

13 września 2022    
Publikacja: Dariusz Oleksowicz

Sezon 2021/2022 niestety zakończył się spadkiem Ciężkowianki do tarnowskiej Klasy „B”. Do zachowania ligowego bytu i utrzymania w Klasie „A” zabrakło naprawdę niewiele. W przerwie między sezonami w klubie doszło do kliku zmian personalnych, w zespole pojawili się nowi zawodnicy, natomiast kilku zawodników opuściło szeregi klubu z Ciężkowic.

Do drużyny przybyli Krzysztof Kafel, Marcin Deś, Sebastian Bryt i Łukasz Popiela, którzy już w przeszłości występowali w Ciężkowiance, a poprzednim ich klubem był KS Rzepiennik Strzyżewski. Nowymi zawodnikami są także Patryk Kiełtyka również w poprzednim sezonie reprezentujący zespół z Rzepiennika, a także Marcin Okaz, w przeszłości także zawodnik Ciężkowianki, a ostatnio wolny zawodnik. Z wypożyczenia do Grybovii Grybów wrócił Miłosz Zarzycki.

Klub opuściło 6 zawodników – Bartłomiejowi Okramie, Wojciechowi Gucwie oraz Rafałowi Łażeńskiemu zakończyło się wypożyczenie, Krzysztof Haraf na zasadzie wypożyczenia przeszedł do Jedności Paleśnica, Kamil Włodek również na zasadzie wypożyczenia zmienił barwy klubowe i zasilił szeregi Alfy Siedliska, natomiast Krystian Zaucha na zasadzie transferu definitywnego przeszedł do drużyny LKS Wierzchosławice – Ostrów.

Drużyna pod wodzą trenera Łukasza Gierałta udanie zainaugurowała sezon. W dotychczas rozegranych 4 meczach Ciężkowianka nie zaznała goryczy porażki, trzykrotnie zwyciężając oraz remisując w spotkaniu inauguracyjnym. Również bilans bramkowy jest imponujący – 13 goli strzelonych przy tylko 3 straconych. Obecnie najlepszym strzelcem zespołu jest Mateusz Miłkowski, zdobywca 4 bramek.

Dotychczasowe wyniki drużyny z Ciężkowic prezentują się następująco:

Zryw Wielka Wieś – KS Ciężkowianka Ciężkowice 1:1 Bramka: Arkadiusz Śliwa

KS Ciężkowianka Ciężkowice – Liwocz Czermna 3:0 Bramki: Mateusz Miłkowski, Marcin Okaz, Arkadiusz Włudyka

KS Biała – KS Ciężkowianka Ciężkowice 1:3 Bramki: Marcin Deś, Łukasz Gierałt, Mateusz Miłkowski

KS Ciężkowianka Ciężkowice – KS Łękawica 6:1 Bramki: Mateusz Miłkowski x2, Robert Oleksowicz x2, Paweł Kras, Arkadiusz Śliwa

Tabela: 90minut.pl

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl