Drewniana wiata doszczętnie spłonęła

11 stycznia 2022    
Publikacja: 112

fot. OSP Ciężkowice

Około godziny 19.00 we wtorkowy wieczór 11 stycznia 2022 roku wybuchł pożar w Turzy w gminie Rzepiennik Strzyżewski. Do działań gaśniczych zaalarmowane zostały jednostki straży pożarnej z OSP Turza (2 zastępy), OSP Rzepiennik Strzyżewski (2 zastępy), OSP Ciężkowice oraz PSP Tarnów – posterunek Siedliska.

Ogień objął drewnianą wiatę, istniało także zagrożenie, że wewnątrz płonącego budynku mogą znajdować się butle z gazem. Działania przybyłych na miejsce zastępów straży pożarnej polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palący się budynek, który w momencie przybycia na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej w niemal całości objęty był płomieniami. Jeden zastęp z OSP Turza zajął się przygotowaniem stanowiska wodnego. Po ugaszeniu budynku konieczna okazała się rozbiórka jego konstrukcji, która uległa spaleniu.

Niestety wiaty nie udało się uratować i spłonęła doszczętnie. Strażacy zapobiegli jednak rozprzestrzenieniu się ognia na pobliski budynek mieszkalny oraz na znajdujące się w pobliżu rosnące drzewa oraz składowane obok wiaty drewno.

Na miejscu zdarzenia obecny był patrol Policji z Komisariatu Policji w Ciężkowicach oraz załoga Pogotowia Energetycznego.

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl