Drużyna z Gromnika najlepsza w powiecie

19 listopada 2015    
Publikacja: Paweł Hołda

Dzień 6 listopada 2015 r. zapadnie szczególnie w pamięci uczniów ZS w Gromniku. To właśnie zawodnicy tej szkoły na własnym terenie wywalczyli mistrzostwo powiatu w halowej piłce nożnej. W pobitym polu zostawili drużyny z Ryglic, Zaczarnia i Szynwałdu. Zanim do tego doszło, musieli przebyć długą drogę. Pierwszym etapem były mistrzostwa gminy, gdzie okazali się lepsi od drużyn z Chojnika i Siemiechowa. Dużo trudniej było w półfinale powiatowym, który został rozegrany w Tuchowie, ale tu również chłopcy z Gromnika nie mieli sobie równych i pewnie pokonali kolejno ekipy z Ryglic (1:0), Ciężkowic (4:1) i Tuchowa (2:0). W finale nie zabrakło emocji, ale trzeba przyznać, że młodzi piłkarze znakomicie wytrzymali presję i zasłużenie zdobyli tytuł mistrzów powiatu tarnowskiego w halowej piłce nożnej.

Gospodarzem zawodów był Zespół Szkół w Gromniku na czele z P. Dyrektor  Ewą Białkowską, która ufundowała obiady dla wszystkich uczestników. Gośćmi i jednocześnie fundatorami nagród byli; v – ce starosta powiatu tarnowskiego Zbigniew Karciński oraz wójt gminy Gromnik Bogdan Stasz.

Skład zwycięskiej ekipy: Marcin Bąk, Jakub Kieroński, Dawid Mrozik, Bartłomiej Mruk, Krzysztof Barnaś, Karol Koza, Bartłomiej Kras, Jakub Bajorek, Mateusz Skałoń, Bartłomiej Migoń, Wiktor Wójcik, Dawid Gniadek.

Opiekunem drużyny był Edward Cudek, który podkreśla jednak, że nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie zaangażowanie Pawła Kafla, również nauczyciela w ZS w Gromniku, który na co dzień trenuje zwycięskich chłopaków w klubie GKS Gromnik.

Wyniki:
Ryglice – Zaczarnie – 1:0
Gromnik – Szynwałd – 1:1
Gromnik – Zaczarnie – 7:0
Ryglice – Szynwałd – 2:0
Zaczarnie – Szynwałd – 2:0
Gromnik – Ryglice – 2:1

Tabela

Lp. Drużyna Punkty Bramki
1. Gromnik 7 10:2
2. Ryglice 6 4:2
3. Zaczarnie 3 2:8
4. Szynwałd 1 1:5

 

Tekst: Edward Cudek
Zdjęcia: Justyna Ornat

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl