Gmina Bobowa z prestiżową nagrodą Perła Samorządu X-lecia

23 maja 2022    
Publikacja: REDAKCJA

W dniach 18-19 maja 2022 r. w Gdyni został zorganizowany kongres Perły Samorządu 2022 połączony z uroczystą galą, podczas której zostały wręczone wyróżnienia w rankingu Perły Samorządu 2022 oraz wyróżnienia specjalne z okazji 10–lecia rankingu Perły Samorządu.

Gmina Bobowa zatriumfowała na jubileuszowej X edycji prestiżowego, ogólnopolskiego rankingu Dziennika Gazety Prawnej – „Perły Samorządu”, zdobywając tytuł „Perła X-lecia” i zaszczytne III miejsce w Polsce w kategorii gmin miejsko-wiejskich za rozwój na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat.

„Perłę X-lecia” dla Miasta i Gminy  Bobowa, z rąk Redaktora Naczelnego Gazety Prawnej odebrał Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza.

Miano „Pereł X-lecia” otrzymały gminy, które w ciągu ostatniej dekady zrealizowały ambitne cele inwestycyjne oraz w inspirujący sposób odniosły się do kluczowych wyzwań społecznych, środowiskowych i demograficznych, a w efekcie zapewniły lokalnym społecznościom wyjątkową jakość życia.

Tegoroczny sukces i przyznanie nagrody specjalnej naszej Gminie nie byłoby możliwe bez wcześniejszych sukcesów i nagród:

Rok 2014 – III miejsce w kategorii Najlepszy Włodarz

Rok 2015 – III miejsce w kategorii Najlepszy Włodarz oraz III miejsce  w kategorii gmin miejsko-wiejskich

Rok 2016 – Wyróżnienie  w kategorii gmin miejsko-wiejskich

Rok 2017 – Wyróżnienie Najlepszy Włodarz

Rok 2018 – III miejsce Najlepszy Włodarz oraz Wyróżnienie w kategorii gmin miejsko-wiejskich

Rok 2019 – III miejsce w kategorii gmin miejsko-wiejskich

Rok 2021 – Wyróżnienie Najlepszy Włodarz oraz Wyróżnienie  w kategorii gmin miejsko-wiejskich

Przypomnijmy, że udział w rankingu jest całkowicie bezpłatny (na każdym etapie), a nad prawidłowym przebiegiem wyboru czuwa Kapituła Rankingu złożona z ekspertów ds. samorządu terytorialnego, ze świata nauki, biznesu oraz dziennikarzy Dziennika Gazety Prawnej. Oceny wniosków dokonano opierając się na jasno sprecyzowanych kryteriach oraz zasadach.

Kongres stał się także doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i informacji z przedstawicielami  Rady Ministrów, Kancelarii Prezydenta RP oraz  samorządowcami.

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl