INFORMACJA WPROST:  Spotkanie wigilijne dla osób samotnych, starszych i chorych w Gminie Szerzyny


Piękną tradycją stało się, że już od pięciu lat niezmiennie osoby starsze, samotne i niepełnosprawne mogą wspólnie świętować Wigilię w Gminie Szerzyny. Podczas tegorocznego spotkania było kolędowanie, łamanie się opłatkiem i wzajemne życzenia bożonarodzeniowe oraz wieczerza wigilijna.
Spotkanie umilił również występ Kapeli „Swojacy” z Szerzyn.

Wigilia została zorganizowana przez Wójta Gminy Szerzyny przy nieocenionej pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Publicznej Szkoły Podstawowej w Szerzynach. Jak się okazuje dla wielu przybyłych te spotkania są niezwykle ważne, u innych powodują wzruszenia.
W tym roku przy wspólnym stole zasiadło blisko 30 osób.

Święta Bożego Narodzenia i czas, który je poprzedza jest okresem szczególnym. To czas radosnego wyczekiwania, czas nadziei, pokory, czas miłości. W tych dniach kierujemy swe myśli ku naszym bliskim – rodzinom i krewnym, ale też ku osobom starszym, samotnym, potrzebującym naszego wsparcia i opieki. O tym jako ludzie i samorządowcy zapomnieć nie możemy – mówi Wójt.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to również czas obdarowywania się upominkami, w związku z tym uczestnicy i podopieczni Ośrodka Pomocy Społecznej otrzymali symboliczne paczki świąteczne, które wręczył Wójt Gminy Szerzyny p. Grzegorz Gotfryd wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy Szerzyny p. Mariuszem Słotą.

Gmina Szerzyny pragnie podziękować wszystkim przybyłym gościom za wspólną modlitwę oraz mile spędzony czas!

 INFORMACJA WPROST 

została wygenerowana automatycznie.
Źródło oryginalnej treści:
http://szerzyny.pl/spotkanie-wigilijne-dla-osob-samotnych-starszych-i-chorych-w-gminie-szerzyny/ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl