INFORMACJA WPROST:  Spotkanie Klubu Senior+ w Przedszkolu Samorządowym w Bobowej


Spotkanie Klubu Senior+ w Przedszkolu Samorządowym w Bobowej

29 lutego był nietypowym dniem w Przedszkolu Samorządowym w Bobowej, gdyż tego dnia do przedszkola zawitali członkowie Klubu Senior+.

W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury i modułu pt. ”Misiowy Zabawownik Międzypokoleniowy” głównym celem było złączyć pokolenia: Seniorów i dzieci.

We wstępie pani dyrektor – Bożena Tabiś serdecznie powitała przybyłych gości i zapewniła wszystkim obecnym moc miłych wrażeń. Tematem przewodnim spotkania były gry i zabawy ruchowe, które z pewnością zachodzą w zapomnienie i są coraz mniej znane we współczesnych czasach dzieciom.

Przedszkolaki i Seniorzy czerpali radość ze wspólnych zabaw z takich zabaw jak: „Ciuciubabka”, „Chłopek” (tzw. klasy),  „Sroczka”, „Gąski do domu”, „Kapsle”, „Mam chusteczkę haftowana”, „Czarny baranie”, „Jawor”…

Ostatnim punktem spotkania było przeniesienie dzieci w świat literatury dziecięcej. Seniorzy odczytali dzieciom wybrane wiersze Jana Brzechwy.

Na zakończenie pani dyrektor podziękowała pani Joannie Szostek – opiekunce Klubu Senior+ i wszystkim przybyłym gościom za obecność i słodkości… Słowa podziękowania skierowane zostały także szczególnie dla pani Alicji Płazińskiej za zainicjowanie i zorganizowanie spotkania oraz pani Katarzyny Bogusz i pani Lidii Szpila za współudział w czasie realizacji tego wyjątkowego wydarzenia…

Zapraszamy do galerii!INFORMACJA WPROST 

została wygenerowana automatycznie.
Źródło oryginalnej treści:
https://naszabobowa.pl/spotkanie-klubu-senior-w-przedszkolu-samorzadowym-w-bobowej/176546/


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl