INFORMACJA WPROST:  Jak oddać ważny głos? – w wyborach samorządowych w dniu 07.04.2024 r.


W wyborach samorządowych, które odbędą się już 7 kwietnia, każdy głosujący otrzyma co najmniej 3 karty, zawierające kandydatów:

✅do Sejmiku Województwa Małopolskiego (można oddać głos TYLKO na jednego kandydata)

✅do Rady Powiatu Tarnowskiego (można oddać głos TYLKO na jednego kandydata)

✅na Wójta Gminy Rzepiennik Strzyżewski  (głosowanie „TAK” lub „NIE”)

✅Dodatkowy w  okręgach w których przeprowadza się głosowanie do Rady Gminy Rzepiennik Strzyżewski wyborca otrzyma 4 kartę  do Rady Gminy Rzepiennik Strzyżewski (można oddać głos TYLKO na jednego kandydata)

📌W Gminie Rzepiennik Strzyżewski  zarejestrowany został tylko jeden kandydat na wójta, dlatego na karcie do głosowania pojawi się jego nazwisko, przy którym dostępne będą dwa pola – „TAK” i „NIE”. Kandydat będzie uznany za wybranego, jeśli uzyska więcej niż połowę głosów „TAK”.

📌W wyborach do rad powiatów oraz sejmików województw głosować można tylko na jednego kandydata, przez co wskazuje się jego pierwszeństwo do uzyskania mandatu.

📌Pamiętaj! W wyborach samorządowych nie możesz jednorazowo zmienić miejsca głosowania, tak jak to miało miejsce w wyborach parlamentarnych. Nie możesz też pobrać zaświadczenia o prawie do głosowania i zagłosować w dowolnym miejscu.INFORMACJA WPROST 

została wygenerowana automatycznie.
Źródło oryginalnej treści:
https://rzepiennik.pl/jak-oddac-wazny-glos-w-wyborach-samorzadowych-w-dniu-07-04-2024-r/


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl