KS Ciężkowianka zaprasza na zajęcia z gimnastyki sportowej

17 listopada 2020    
Publikacja: Dariusz Oleksowicz

Klub Sportowy Ciężkowianka Ciężkowice serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w zajęciach gimnastycznych. Zajęcia skierowane są dla dzieci i młodzieży nie tylko z terenu gminy Ciężkowice, ale także z gmin sąsiednich. Warto więc zadbać o swoją kondycję fizyczną i wziąć udział w zajęciach.

Wytłumaczymy na początku czym jest gimnastyka. Przedstawiamy także korzyści wypływające z uprawiania tej dyscypliny sportu.

Gimnastyka to rodzaj wysiłku fizycznego, który powinien wykonywać każdy z nas. W ćwiczeniach gimnastycznych naśladujemy wzorce i funkcje ruchowe człowieka. Z tą formą wysiłku mamy do czynienia już od najmłodszych lat.

Ćwiczenia gimnastyczne są prostsze niż się wydaje. W dzisiejszych czasach, w których przeważa siedzący tryb życia, musimy szczególnie pamiętać o aktywności fizycznej, ponieważ przynosi naszemu ciału ulgę, a organizmowi zdrowie.

 Na zajęciach wychowankowie bawią się i uczą:

  1. prawidłowej postawy,
  2. ładnego poruszania się,
  3. podstawowych ćwiczeń gimnastycznych,
  4. marszu gimnastycznego,
  5. podstawowych elementów akrobatyki (przewrotów, mostków, przerzutów bokiem, stania na rękach) wzmacniając mięśnie całego ciała.

Uprawianie gimnastyki:

  1. kształtuje szybkość, skoczność, gibkość i wytrzymałość oraz sprawność manualną,
  2. zapewnia zdrowe spędzanie czasu wolnego po nauce,
  3. uczy koleżeńskości i współżycia w grupie,
  4. wzmacnia organizm,
  5. pozwala brać udział w zawodach i pokazach.

Zajęcia prowadzone są w sposób profesjonalny, ponieważ prowadzi je zawodowy instruktor.

Klub Sportowy Ciężkowianka Ciężkowice w roku 2020 otrzymał dofinansowanie w wysokości 15 tysięcy złotych z Ministerstwa Sportu w ramach Programu „KLUB”. Dzięki zdobytym środkom zakupiona została dmuchana ścieżka akrobatyczna. Warte podkreślenia jest, że dzięki temu dzieci i młodzież w sposób bezpieczny mogą teraz wykonywać ćwiczenia.

Zgłoszeń można dokonywać pod numerem telefonu 604-964-115. Pod wskazanym numerem telefonu uzyskają państwo także inne niezbędne informacje związane z zajęciami. Zapisy są prowadzone dla dzieci w wieku 4 – 16 lat. Zajęcia są odpłatne.

Obecnie zajęcia odbywają się w soboty w hali widowiskowo – sportowej w Ciężkowicach. Prowadzone są jednak działania, aby docelowo zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu.

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl